Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet az oka a rendszeres...

Mi lehet az oka a rendszeres mindennapos izzadasomnak? (tobbi lent Fontos! )

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy izzados tipus vagyok. annyira h he siman tvt nezek ithhon izzad a hoajom. Voltam orvosnal es nincs semmi bajom es nem adott sem gyogyszert semmi fele kezelest.Valaki tudna adni valami tanacsot mivel kerulhetnem el? Ami az izzadsag gatlokat ileti egyiksem hasznal barmilyen olcso vagy draga legyen az.
2013. jan. 18. 10:24
 1/3 anonim válasza:

Szia. Nekem is ilyen problémám volt, teljes nyugalmi állapotban szinte 0-24órában izzadt a kezem és a lábam.

Nekem z idegrendszerem helytelen működése okozta, így születtem, amióta az eszemet tudom ilyen voltam, de vannak akiknek csak időlegesen jön ez elő, v.mi lelki probléma miatt. Olvasgattam neten, a "betegség" neve hyperhydrosis.. de az idézőjel okkal van ott, én sztem nem olyan súlyos ez,h betegségnek keljen nevezni, viszont állandó és rendkívül zavaró.

Én túlestem egy műtéten ( [link] ), amit igazából nem ajánlok. Valóban teljesen megszűnik a tenyér és hónaljizzadás örökre, viszont itt nincs idézőjel az örökre szócska körül. A negatívum annyi,h a tenyered tapadása lényegében megszűnik, erőböl fogni nemfogsz tudni, úgy lehet elképzelni mintha egy kocsival egy poros úton szeretnél elindulni teljes gázzal... Rendkívül sebezhetőnek érzem magam miatta, ha tehetem gumirozott kesztyűt viselek, és mivel ugye honalj vonal felett nem tudok verejtékezni, így nyáron a fejemet sem tudja hűteni a testem, így majdmegpusztulok esténkét, minta honapokig lennék egy finnaszaunában.

Ha úgy gondolod,h hasonló gondod lehet neked is én azt javaslom,h inkább izzadj, mert az a kisebbik rossz...

A krémek dezodorok meg csak pénzlehúzás, vigyél váltásinget ha melozni mész pl, ilyen megoldásokban gondolkodnék én magam, ha még a műtét előtt állnék.

Esetleg beszélj egy neurológussal,h a lappangó lelki okokat kizárhasd, vagy kezeltethesd.

Valószínűleg nem lesz olyan -c- verzió ami tökéletesen megoldja a gondot.. gondolj arra,h te csak izzadsz, más fél lábbal éli le az életét.. máris kevésbé látjuk sz*rnak az életet.

Mielőbbi gyógyulást, remélem segítettem egy kicsit. :)

2013. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

..és a lényeget sikerült lehagynom! :)

..ez a jelenség általában emberenként változo, v.ki inkább hónaljból és kézből izzad, v.ki kézből és lábból..

utóbbinál 2 műtét kellene, de a lábizzadást nagyon rizikós megszüntetni mert impotenciát okozhat.

Viszont a kéz és hónaljizzadást megszüntető műtét után egy bizonyos kompenzációs izzadás fog létrejöni, ami az orvosok szerint az esetek 25%ában jöhet elő, ami sztem inkább 75%, hiszen sokan nem mennek ezzel vissza reklamálni, és a neten is csak olyat olvastam eddig akinek ez bizony előjött, mint pl nekem is.

Ez a legrosszabb, eddig csak egy kis folt volt a honalj alatt, most viszont a testem honaljvonal alatt engedi ki a verejtéket, de valami rettentő mennyiségben, a hátam, a hasam, a combom, a vádlim nyáron a legkisebb fizikai munka után is.. nem is izzad, kb mintha leöntöttek volna egy vödör vízzel, szószerint csöpög rólam a verejték, a legkisebb tulzás nélkül is, kerti munka alatt 4 polot használok el,h ne kapjak tüdőgyulladást hiszen nem is átizzadom őket, hanem konkrétan facsarni lehet belőlük a verejtéket.. Engem csak a tenyérizzadásom zavart, ez lett belőle, de akit kifejezetten a honaljfoltjai zavarnak, semmiképp nem ajánlom a műtétet,mert egy kis folt helyett kapni fog egy mellkastól lefelé teljesen átázott inget.

..és mellesleg "csak az izzad aki dolgozik".. legyünk büszkék a foltjainkra :D

2013. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom sokat segitettel:)
2013. jan. 18. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!