Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok a gyümölcsök,...

Melyek azok a gyümölcsök, amelyeknek mindennapos fogyasztásával fedezhetem a napi vitamin szükségletemet?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy gyümölcsök formájában ezt teljes mértékben meg tudod tenni, nekem vitamin hiányom van, az orvosom multivitamint javasolt. De ezek közül sem mind1, hogy melyiket, mert sok esetben megveszel valamit több ezer forintért és csak minimális a felszívódása azaz sok mindent nem ér. 90% feletti felszívódású szerintem amiért megéri pénzt adni. Én bioharmont szedek, ez csepp.
2012. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

20 kiló alma vagy 22 kiló barack vagy 2 kiló pritaminpaprika, vagy 2-4 kiló citrusféle: és fedezve van a C vitamin.

Akkor rágcsálj el naponta 1,5 kiló sárgarépát is, hogy az A vitaminból se maradjunk ki.

Szóval nemfog összejönni. A létminimumot lehet hogy fedezni tudod, de csak annyit, hogy épphogycsak... és ez kevés.

Mellesleg permetszer és "mütrágya mentes" élelmiszert manapság beszerezni nem egyszerü ha nem falun élsz.

2012. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előzőhöz hozzátenném, hogy a szántóföldek illetve földek, melyeken a gyümölcsöket és zöldségeket termesztik, már régóta nincsenek olyan jó állapotban, mint régen. Ezért a bennük levő vitaminmennyiségek is jóval alulmúlják a régi időkben termesztett gyümölcsökét. Lehet szó Bio vagy nem Bio élelmiszerről... Sajnos ilyen világban élünk. :(
2012. dec. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!