Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 26 évesen bárányhimlős lettem....

26 évesen bárányhimlős lettem. Mire számíthatok? 3 napja jönnek ki rajtam a pöttyök. Vizsgaidőszakom van ráadásul. Meddig fog tartani és mikre kell figyelni legjobban? Nem tehetem meg, hogy napokat itthon ücsörgök vele.

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos otthon kell vele lenned...

Nekem 25 éves koromban volt :-( borzasztó volt!


Hányinger, gyomortáji fájdalom, láz, általános rosszullét.

Amíg ki nem jönnek a kiütések, addig dunsztolni kell a tested, jó meleg ágyban. Amikor már kijöttek, általában olyan vízhólyagszerű kiütések, amik rohadtul viszketnek és fájnak, utána lehet már kikelni az ágyból és kicsit szellőztetni őket és magadat. Fürdeni csak tusolva, néhány másodperc alatt és felitatni a vizet a testedről, nem szabad dörzsölni.

Amikor már megszáradnak ezek a pöttyök, akkor már nem fertőz, viszont cserébe nagyon csúnyák lesznek. Nekem ilyen barnás színű pöttyök lettek, amik teljesen csak olyan 3 hét múlva tűntel el. Nyoma mundjuk nem maradt egyiknek sem.

Alapvetően a doki azt fogja mondani, hogy 2 hétig maradj otthon. Nem tudom most mit adnak rá, nekem "rázókeveréket" adtak, ez a viszketést csillapítja kicsit.

(Nekem is vizsgaidőszakom volt akkor, a közgáz vizsgára el sem tudtam menni emiatt.)

2013. jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem azt állítom, hogy neked ugyanolyan lesz, de én 30 évesen kaptam el a lányomtól:

Nem volt egy talpalatnyi hely a bőrömön, ahol ne lett volna hólyag! Minden hólyag feszült majd szétpattant. Pólóban aludtam, mert ahogy lefeküdtem akartalanul is durrant szét és az a sárgás szar jött belőle. Viszkettem mint állat! 39 fölötti lázam volt, a felnőtt orvos kijött, de nem csinált semmit, mondván kenjem azzal amit a gyerek is kapott (ja csak a lányomnak tizedennyi volt). Még a fejbőröm is televol, fésülködni sem nagyon mertem.

Végül a gyerekorvost hívtuk fel, mert a láz nem ment le, és Ő adott Zoviraxot (folyadék) azt kellett bevennem, abban a pillanatban elkezdtek összeesni a hólyagok és onnan elindult a gyógyulás. 5 hétig voltam vele otthon, és még akkor is látszott egy-két száradt seb.


Zoviraxot mindenképpen tanácsolom, hogy szerezz!

[link]

2013. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de tényleg nem tehetem meg ,hogy itthon maradjak vele, egyedül nevelem a lányomat is. Nagy baj lesz ha nem fekszem vele folyamatosan és nem vagyok melegben csak amikor van rá időm? Ennél rosszabbkor nem lehetett volna,komolyan már reggel óta ezen sírok
2013. jan. 30. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad vele játszani. Ha másért nem a lányod miatt. Felnőtt korban nagyon komoly szövődményei lehetnek!
2013. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát még abba kell belegondolnod, hogy terhes kismamával találkozol és ha nem esett át rajta, Te fogod megfertőzni.

Nem a kismamának lesz komolyabb baja , hanem esetleg a babájának . Még jó , hogy Te sem a terhességed alatt kaptad el. Gondolj bele, ha most a gyönyörű lányod betegen született volna ezért, mit éreznél a szívedben.

2013. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van de akkor mit tegyek? nincs családom,se szüleim már,senkim...
2013. jan. 30. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!