Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha rendelekzem NI szammal (...

Ha rendelekzem NI szammal ( Anglia) attol ugyan ugy itthon kell fizetnem a TB-t?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerosom kint dolgozik 4 eve rendelkezik szinten ezzel a szammal ( nem hivatalos a munkaja) es azt mondta nem kell emiatt fizetni itthon semmit. De en ugy tudom, hogy ez altalanos biztositas, egyuttal arra szolgal h. kint dolgozhasson az ember mivel minden munkaltato keri ezt. Igy itthon ettol fuggetlenul is kell fizetni a tb-t.
2013. jan. 17. 19:12
 1/3 anonim válasza:
National Insurance egy komplex egyedi azonosito...Betegbiztositas, ado azonosito... EU allampolgar csak egy orszgban fizethet betegboiztositast!!! Viszont egy orszaban mindenkepp JO VOLNA fizetni. Altalaban ott, ahol dolgozik... ha angliaban feketemunkas, tehat sehol nem fizet TB-t.... Barhol is fizeted (hangsulyozom csak 1 orszagban lehet), online 1.5 perc alatt lehet kerni EU TB katyat is, ami minden europai korhazban ingyenes surgossegi (nem tervezett) ellatasra jogosit. Remelem segitettem.
2013. jan. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rádióban hallottam és neten is olvastam, hogy ha valaki életvitelszerűen külföldön él, akkor szüntesse meg az itthoni állandó lakcímét, mert meglepetés érheti, ha nem fizeti a TB-t. Bár az egészségpénztárban azt mondták, ha hoz igazolást külföldről, hogy ott fizeti, akkor az úgy jó. Ez kétféle információ,de lehet az ügyintéző nem tudta jól.
2013. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utana erdeklodtem ennek, nekem volt igazam. Mivel nincs hivatalos munka igy nincs honnan vonni a biztositast szoval otthon kene fizetni. Azonban ha van hivatalos munka, otthon ki kell jelentkezni es 1 orszagban kell csak fizetni. Koszonom a valaszokat!
2013. jan. 22. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!