Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy nem nagykorú lány/fiú...

Ha egy nem nagykorú lány/fiú nem megy vissza az orvosához, az anya nem viszi vissza, de a gyerek se akar menni (16 éves), akkor megbüntetik a szülőt, vagy kötelezhetik a gyereket kórházi ellátásra?

Figyelt kérdés
Mert én (17) éves lány vagyok, és nem mentem vissza 2 éve az orvosomhoz. elvileg kozettet (fűzőt) kéne hordanom, de azt se hordom. most kaptunk egy levelet amit a volt szomszédunk vett át (alá kellett irni) csak még nem kaptuk kézhez, és kiváncsi vagyok hogy lehet e benne büntetés, vagy felszólitás. ne itéljen el senki, azért nem mentem vissza, mert a dokim egy állat volt...
2007. szept. 9. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legfeljebb csak felszólítás van benne.


Ami viszont érdekes lehet, hogy a volt szomszéd csak akkor veheti át a levelet, ha írásban meghatalmazást adtatok neki, vagy a tőle bérlitek a lakást (albérlet).

2007. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
NYUGODTAN ÁTMEHETTEK MÁSIK ORVOSHOZ AKI JOBBAN ODAFIGYEL RÁD ÉS NEM ÁLLAT ,UGYANIS SZABAD ORVOSVÁLASZTÁS VAN.
2007. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Csak fertőző betegségeknél kötelezhető vki hogy igénybe vegye az orvosi ellátást! Itt a Te egészséged a tét!Mihamarabb keress egy olyan orvost aki ellát!Ha kell hordanod, hát hord,mert ezzel megelőzhető sok felnőttkori probléma.Ezzel,hogy nem mentél el az orvoshoz, magadat bünteted,pedig gondolom nem ez a célod.Kérd meg az iskola orvosodat segítsen Neked!Vagy a szüleidet!
2007. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!