Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha van egy AIDSes nő aki...

Ha van egy AIDSes nő aki terhes. Ha a terhesség abban a szakaszában derül ki amikor már a terhesség visszafordíthatatlan, akkor az anya mehal amikor szül? És a gyerek 100%-ban AIDSes lesz?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel ezen gondolkodtunk
2010. nov. 30. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért halna meg?

És nem 100%, hogy megfertőződik, természetesen.

2010. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A magzat és az anya vére NEM keveredik.


"Ennek a munkának a keretében valósult meg többek között a magyar HIV-pozitív nők szervezett szülészet-nőgyógyászati ellátása és 2005 elejéig a nevemhez fűződik szinte az összes AIDS-beteg nő szülésének sikeres levezetése, melynek kapcsán egyetlen AIDS-beteg gyermek sem született. "


Ez pedig egy idézet Dr. Hamvas Ferenc bemutatkozásából az orvostudakozo.hu oldalról.

2010. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért mert én azt hallottam hogy az AIDS olyan mértékben legyengíti a szervezetet hogy egy náthában meg lehet halni.
2010. dec. 1. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:
hát . többnyire a végső stádiumban már annyira felemészti a szervezetet a betegség, hogy egy egyszerű tüdőgyulladás vagy amint te mondtad, nátha is végez az illetővel.
2010. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
"egyszerű tüdőgyulladás" ????
2010. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bian válasza:
Szia! Én szülésznőnek tanulok fősulin, és így igaz, hogy az anya és a magzat vére NEM KEVEREDIK. Az anyagcsere úgy történik, hogy a arteria umbulucalis (köldök zsinór része) keresztül a magzat elhazsnálódott vére megy a placentába (méhlepénybe), itt a placenta bolyhaiban kering a magzati vér, amit az anya artériás vére vesz körül, itt történik meg a gázcsere, innen pedig a vena umbilicalis szállítja a felfrissült vért a magzat májához, stb stb... Tehát a magzat és az édesanya vére nem keveredik! Remélem érthetően írtam le a dolgokat. :)
2012. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!