Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni, ha az állandó...

Mit lehet tenni, ha az állandó lakhelyemtől 200 km-re dolgozom, az itteni albérletem tulaja nem engedi, hogy ideiglenesre bejelentsem magam nála, viszont így nem tudok orvoshoz menni Pesten?

Figyelt kérdés
Szerencsére nem vagyok egy beteges típus, de ha mégis megbetegszem, nagyon kellemetlen, hogy ilyen állapotban haza kell utazgatnom a táppénz miatt (a vonatjegy áráról nem is beszélve).
2013. febr. 6. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnál? Nekem 230km-re van a bejelentett lakcimem a háziorvosomtól. Keresel egy orvost, aki elvállal, átkéri a papirjaidat, 'oszt jónapot.
2013. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szabad háziorvos választás van. Így, ahogy az első mondja, válassz egyet Pesten és kérd át oda a papírjaidat.
2013. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos van egy üzemorvos is, aki a munkahelyeden lévő dolgozókat ellátja. De ha nincs, akkor simán választhatsz Pesten egy háziorvost, lesz olyan, aki el fog vállalni. Nem kell ehhez a lakcímkártyán szerepelnie tartózkodási címnek.
2013. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm! Az gáz, ha elkezdem körbetelefonálni a rendelőket, menjek inkább személyesen?
2013. febr. 6. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Körzeti orvost Te választod bármelyikhez leadhatod a kártyád.
2013. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz körbe a szomszédoknál, kollégáknál, hogy melyik környékbeli orvost ajánlják, aztán telefonálj, hogy vállal-e új pácienst, ha igen, akkor úgyis be kell menned, mert azért anélkül, hogy megvizsgálna nem fog elvállani. (Engem végigküldött labortól az EKG-ig az új doki, amikor váltottam).
2013. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vársz három hetet, március 1-jén beballagsz a hivatalba a két tanúval aláíratott bérleti szerződéseddel, és bejelented a lakcímedet. Ugyanis akkortól él a törvénymódosítás, miszerint nem kell tulajdonos aláírása a bejelentkezéshez.
2013. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Erről nem hallottam, de hasznos infó, köszi. Mégsem szeretnék a tulajdonos háta mögött bejelentkezni a lakásába, ha megoldható másképp is.
2013. febr. 7. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmondhatod neki, hogy bejelented a lakcímedet. Egyébként a tulajdonosok újabban (választható) értesítést kapnak a hivataltól, ha valaki lakcímként adja meg az ingatlanjuk címét. De hát nincs ebben semmi titok, és a tulajdonosnak nem származik hátránya belőle. A lakcímbejelentés ráadásul kötelező, éspedig a lakó kötelessége, nem a tulajdonosé.
2013. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!