Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van eg begyulladtsebem,...

Van eg begyulladtsebem, Bepanten plusszal kenem, hatásos ez a módszer, mennyi idő alatt gyógyul így a seb?

Figyelt kérdés

Először is ne írjátok azt, hogy doki! Én nagyon nem szeretek orvoshoz járni, egyszerűen nem bírom a hosszú várakozást, a pofátlan embereket (jó em mindenki pofátlan, de az orvoslátogatásom 90%-hoz fűződnek felháborító történetek), plusz sajnos nagyon elfoglalt vagyok. Tudom, hogy az egészségem fontosabb bárminél, de tényleg nincs időm arra, hogy órákat várjak, hogy aztán a doki ajánljon egy vény nélkül kapható krémet.

A gondom; begyulladt a sebem. Egy vágás, hosszú vágás, ami most ha jól látom a barnás heg helyett genny van és körülötte piros a bőröm. Fáj. Gyógyszertárban Bepanten pluszt ajánlottak. Tettem is rá tegnap este. Még mindig fáj és piros (Jó, tudom, nem egy éjszaka alatt fog csodát művelni. :D ). Hatásos lesz ez a módszer? Kb mennyi idő alatt fog elmúlni a seb? Köszönöm a válaszokat!

Trollkodást nem kérek. Kioktatást se a dokis rész miatt.

Még annyi hogy a kérdésem rémisztően hasonló lesz egy hasonló kérdés kommentjéhez, ugyanis azt is én írtam, de mivel már 1 éves az a kérdés, gondolom a kérdező nem követi.



2013. márc. 5. 07:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

AKI ÉPPEN ESZIK VAGY NEM BÍRJA A VÉRES DOLGOKAT, NE OLVASSA EL EZT A HOZZÁSZÓLÁSOMAT!


- esetleg a gennyet nyomkodjam ki? olvastam valahol hogy a seb két oldalát nyomni kell, amíg minden genn ki nem jön, és vér nem jön a genny helyett. Tegnap megpróbáltam, szépen nyomtam amíg vér nem jött, utána sokkal jobb érzés is volt, még a fájdalom is elmúlt de estére begennyesedett, akkorra már megvettem a bepantent, de már fáradt voltam, próbáltam kinyomni rendesen de nem ment teljesen, fájt nagyon a seb és nem voltam képes szadizni már a sebet. Sval amit kinyomtam kinyomtam és tettem rá bepantent. Persze ha az tesz jót, nyomkodom a gennyet, de lécci, aki idáig elbírta undor nélkül olvasni, tudna tanácsot adni, hogy szabad e ezt csinálni vagy egyeltalán nem ajánlott? Nem tudom melyikkel teszek jót, hagyjam a sebet úgy ahogy van és csak kenesegessem vagy nyomni kell a gennyet is?

2013. márc. 5. 07:34
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne nyomkodj! nyomkodással nem csak kifelé,hanem a véráramba is kerül a "trutyiból". Ilyenkor a Bepanthen már kevés. Vegyél Betadine krémet és kösd is be a sebet!
2013. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
folyékony betadine is jó? Csak az van itthon.
2013. márc. 5. 07:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen,az is.
2013. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kend be vele, várd meg amíg megszárad és utána kösd be.
2013. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kend át Betadinnel, majd tetran krémmel kend be és tegyél rá tapaszt, a Tetran krém gyorsan leviszi a gyulladást, nekem segíteni szokott hamar.
2013. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tetránt kaptam a fülemre mert egyszer fülem mögött feldagadt, szépen levitte, nem tudtam hogy az sebekre is ó. Most amit csináltam az bepanten meg betadinnal kenegettem reggel, utána ragtapasz, este szerintem megint megcsinálom fürdés után.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenki kap tőlem zöld pipát! :)

2013. márc. 5. 08:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik a gyulladás akkor antibiotikus kell, anélkül úgy elfertőződhet hogy a végén korházba kerülsz. Szepszissel. Mérlegeld megéri-e.
2013. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én most várok egy hetet addig betadin a fent említettek alapján és bepanten. Ha keddig ugyanolyan marad elmegyek dokihoz. Amúgy ilyenkor miyen dokihoz kell mennem? Csak azért mert ha pl háziorvoshoz megyek már ő felír gyógyszert vagy mondja h menjek sebészetre? Mert fölöslegesen nem akarok háziiorvoshoz menni.
2013. márc. 5. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyből a sebészetre menj.
2013. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!