Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj mandulaműtét...

Mennyire fáj mandulaműtét UTÁN a mandula?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy meddig fáj még a műtét után. És mennyire? Mennyire lehet összehasonlítani egy mandulagyulladásnál fellépő fájdalommal? És alapjáraton is fáj, vagy ha nyelek,ha eszek akkor? Vagy akkor még jobban?
2013. márc. 19. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mandula már semennyire mivel a műtét során eltávolítják.
2013. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 22 évesen vették ki mindhárom mandulám. Már öt órával a műtét után adtak csipke teát és másnap reggel zsemlét és tejeskávét ettem.A negyedik napon fogat mostam és bevérzett az egyik és az fájt mikor a doktornő lekezelte.
2013. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
*helyesbítek: akkor a mandula helye mennyire fáj...
2013. márc. 19. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rosszul bírtam a műtétet (torokmandula). Utána nagyon fájt, kb annyira mint egy durvább fajta mandulagyulladás. Folyamatos, szinte elviselhetetlen fájdalom. Fájdalomcsillapítón éltem még egy darabig, attól tudtam aludni, de kb egy hét után már teljesen jó volt.

Nyelésnél leginkább akkor fájt, amikor valami olyat ettem/ittam ami csípte a sebet.


De mindenképpen megéri, nem szabad halogatni, mert úgy rosszabb. Nekem sajnos gyulladt állapotban vették ki, ez is a sok halogatás következménye volt. állítólag azért volt ilyen rossz.

Sokaknak viszont, mint az előző válaszolónak is, semmiség.

2013. márc. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem 16 évesen vették ki, a műtét utáni 4-5naptól brutális fájdalmaim voltak,alig hatottak a gyógyszerek(ezt az orvos is megmondta hogy ez lesz)kapartam a falat, napi 6 fájdalomcsillapítót szedtem be(cataflam,rubophen), valamint mindig köpködtem a váladékos nyálamat. a 9.naptól már csak 3(max.4) fájdalomcsillapító.a reggelek nagyon rosszak akkor én mindig elsírtam magam.nekem nyelésnél rossz volt mindig nyomott, fájt, szúrt a fülem.én 10 percenként nyeltem le a nyálamat úgy elviselhető,alapból nem mindig fáj kivéve ha nincs benned a gyógyszer.
2013. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!