Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás után mindenki hányni...

Altatás után mindenki hányni szokott?

Figyelt kérdés
6 évesen altattak el, csak arra emlékszem, hogy utána meg akartam halni...
2013. márc. 29. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem mindenki,de a többség igen. Ez az altatás mellékhatása és van aki erősebben, van aki gyengébben reagál rá.
2013. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer sem.
2013. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Engem nemrég altattak, és hányingerem se volt, a mellettem lévő ágyon hányt is az egyik beteg. Teljesen egyén függő szerintem.

A nővér mondta, hogy ha altatás után jó nagy levegőket veszünk, akkor tuti nem fogunk hányni, mert elmúlik tőle a hányinger is.

2013. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem hánytam utána, csak nagyon aluszékony voltam egy napig.
2013. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik után hánytam, másik után nem. Sok ébredőt láttam. Volt aki fél napig öklendezett, volt aki aludni akart, volt aki álmodozott.
2013. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Több műtétem volt altatásban, de egyszer sem hánytam és hányingerem sem volt.
2013. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Itt jön a szerepe az aneszteziológusnak és külföldön ezért annyira megbecsült orvosok, nálunk meg kutyába se veszik őket. Nem mindegy, hogy ébredsz altatásból, mennyire van pontosan adagolva az altató, mennyire pontosan vannak az adagok kiszámolva. Általában mindenkit túlaltatnak, van aki 3 napig alszik egy műtét után és hányással, fejfájással ébred, van aki meg úgy nyilatkozik, hogy életében nem aludt ilyet jót, hát nem mindegy, ki altatja az embert. Elaltatni könnyű, felébreszteni a kihívás.
2013. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak,nemcsak az egyéntől függ az,hogy valaki hogyan ébred altatás után.A hányinger kialakulása függ az altatás módjától és az alkalmazott szerektől (bealtató szerek és az anesztézia fenntartását szolgáló szerek/gázok)is.Korszerű készítményeket/gázkeverékeket kellő rutinnal és szakértelemmel,az adott műtéti beavatkozásnak legmegfelelőbb módon alkalmazó,az anesztéziát jól kormányozó altatóorvos munkája mellett kisebb az ébredéskori mellékhatások (pl. hányinger,hányás) esélye.Nem szokott mindenki hányni,sőt,olyan is előfordul a fent leírtak tükrében,hogy valaki egy műtéti beavatkozás után hányással ébred,ugyanakkor máskor,más műtét után nem.Engem eddig kétszer operáltak,az első után sajnos nem úsztam meg a rosszullétet,a második altatás viszont elképesztő volt,semmi gondom nem volt ébredéskor(idegsebészeten végezték a műtétet,így talán nem meglepő,hogy ott profi aneszteziológusok dolgoznak).
2013. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy hasi műtét után ha gyökér volt az orvos, telenyomott cuccal és hányással ébredsz, az kiváltképp kellemetlen, nem egy embernek nyílt ettől szét a varrata.
2013. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem csak egy műtétem volt, de nem volt semmi bajom én csak arra ébredtem, hogy fejvesztve ordítozom, hogy: "Anya, szomjas vagyok!". De sajnos akkor még nem ihattam mert friss volt a seb a torkomban (ugyanis a mandulámat vették ki). De semmi érdekesség nem történt.
2013. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!