Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tennél a helyemben (hálapé...

Mit tennél a helyemben (hálapénz)?

Figyelt kérdés

Sok anyajegyem van, nagyok. Gondoltam szép sorban levetetem őket SZTK-ra, mert veszélyesek is lehetnek. Az itteni sebésztől megérdeklődtem facebook-on hogy megy ez (hogy egyszerre kettőt lehet levenni így) és már mentem is a bőrgyógyászat után. A bőrgyógyász nem találta egyiket se veszélyesnek, de a papírra ráírta, hogy kérésemre eltávolíthatóak.


A sebész nagyon aranyos, fb-on is válaszolt kétszer is. Levett két anyajegyet, de nem adtam hálapénzt. Most ismét levett kettőt, jövőhéten kell mennem varratszedésre. Nagyon kínos úgy kijönni az ajtón, hogy nem adtam semmit, pedig még rendes is. (Bár ez a dolga.) Tudom, hogy ezért kap fizetést, nekem meg sajnos most még szociális segély sem jár (szóval egy forintom sincs), de kellemetlen. Jogosan érzem így? Kellene ilyenkor adni valamit? Vagy jól van ez így?


Ráadásul a jövőben még szeretnék majd sorjában levetetni még maximum 10-et (ami 5 alkalom).



2013. ápr. 2. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne kínos? Van neki fizetése... (le lehet pontozni)
2013. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért pontoználak le? ÉN is így látom. :)

Csak érdekel, mások hogy lennének ezzel.

2013. ápr. 2. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert sokan úgy tartják, hogy ha normális ellátást akarsz, akkor fizessél. Én TB-s dokinál sose adok pénzt. Sőt, cukorbeteg vagyok, és akihez járok 6 éve el se fogad (apám akart neki adni, mondta ne hülyéskedjen, van neki fizetése)
2013. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szegény boltos. Hozzá hányszor jársz? Mennyi hálapénzt adsz neki, amiért gyorsan csomagolja a parizert?
2013. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nincs egy vasad sem, miből adsz?(adnál)
2013. ápr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia.

Én is nagyon kínosnak érzem magam,mert nem adtam egy kanyit se az orvosnak aki megmütött.

Egy hete mütöttek cisztával,és egy nagyon aranyos fiatal doki mütött,de én nem fogadtam meg senkit.

Korházban voltam pár napig,de jövőhéten megyek varrat szedésre.Sajna nekem sincsen most plusz pénzem,de arra gondoltam hogy egy kisebb ajándék csomagot odaadok,mert nagyon rendes volt,és azon gondolkodom ha bármi bajom lesz megfogadom őt,csak az se tudom hogy mi a szokás,megkérdezni előre hogy lesz e az orvosom ha a jövőbe bármi bajom lesz,persze akkor lehet hogy még fizetnék is neki.

Most valahogy én is kínosnak érzem mert láttam a korházban ,beszélték a betegek hogy ki mennyi hála pénzt adott.

Ugy látszik ez valami rituálé:)

2013. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg rituálé.

Én végül nem adtam a sebésznek, így is kedves maradt, sőt a két legutóbbi heg szebb, mint az előző. :)

Viszont nőgyógyászati berkekben meg ez legdurvábban. Ott tegnap voltam és szinte hányingerem volt már attól, hogy az orvosról lerítt, ki az, aki pénzeli. Azokat ölelgette. :D

2013. ápr. 14. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!