Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Székrekedés esetén kihez kell...

Székrekedés esetén kihez kell fordulnom? A házi orvosom ír beutalót valahová?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 13:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném. felir hashajtot vagy hasonlok. de ha ez rendszeres akkor ki kell vizsgálni. ha sokat sztresszelsz, feszül a hasad akkor simán lehet attol is. ha csak egyszeri alkalom akkor olyat ehettél vagy ilyesmi.
2013. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
mehetsz háziorvoshoz is, de próbáltál már házi dolgokat? Laveolac nagyon jó, nem szívódik fel, meg persze Tisasen, Tamarin, aszalt szilva.
2013. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az az igazság, hogy nekem egész kicsi óta van :( de senkivel nem mertem róla beszélni, igyekeztem nem venni róla tudomást, de mára már nagyon zavaró és tudom is, hogy milyen veszélyei vannak.

Akkor első körben felkeresem a házi orvosom..

2013. ápr. 7. 14:03
 4/25 A kérdező kommentje:

Egyébként házi módszerek közül csak a ricinus olajat próbáltam. Múltkor bevált, most nem :(

Esetleg tudnál valamit ajánlani? Legalább amég el nem jutok az orvoshoz,mert suli és munka mellett nehéz időpontot találnom és már nagyon rossz...

2013. ápr. 7. 14:06
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
a nagyobbik fiam székrekedéses, van, hogy heti 1* megy vécére, nagyon durva, számon kell tartanom, hányszor kakál. Neki nem fáj a hasa, semmi baja tőle, neki szoktam székletlazítóként Laveolacot adni, és nagyon oda kell figyelni, hogy sokat igyon és olyan kajákat egyen, amitől lehet menni vécére. Sok zöldség, gyümölcs.
2013. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Egyébként házi módszerek közül csak a ricinus olajat próbáltam. Múltkor bevált, most nem :(

Esetleg tudnál valamit ajánlani? Legalább amég el nem jutok az orvoshoz,mert suli és munka mellett nehéz időpontot találnom és már nagyon rossz...

2013. ápr. 7. 14:07
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm Audrey80. Sajnos heti 1nél én sem nagyon tudok többször menni. Igyekszem az étkezésemet javítani.
2013. ápr. 7. 14:10
 8/25 anonim ***** válasza:
Mivel szakorvosok közül ez vagy belgyógyászra vagy gasztroenterológusra tartozik, mindenképpen kell beutaló.
2013. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Próbáld feljavítani a bélflórád. Tehát fogyassz aludtejet, vagy acidofil tejterméket, vagy olyan joghurtot, esetleg kész probiotikumot. Így pár nap alatt úgy-ahogy rendben lesz az emésztôrendszered és azután jôhet a hashajtó.

Van egy szer, melyet mikrorostos gélnek hívnak, az csodára ki tudja tisztítani a beleid. Ne feledkezz meg a sok rost és elegendô víz beviteléhez.

2013. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nálunk a konditerembe van egy hölgy, pár hónapja jár. Ő mesélte, hogy már mindent kipróbált és amióta idejár megszűnt minden gondja, megindult az addig renyhe bélmozgása.Igaz keményen edz, fogyókúra a célja, ezt nem is gondolta, hogy ennyit számít a mozgás.
2013. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!