Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni székrekedés...

Mit lehet tenni székrekedés ellen? Házi megoldások érdekelnének elsősorban

Figyelt kérdés

Gyakran van székrekedésem , általában nem nyáron csak a többi évszakban, mit lehet ellene tenni, vagy miből kellene többet enni? Mert nem csak, hogy kellemetlen de káros az egészségre is , azt hiszem. A másik meg, azt hallottam, hogy ha valaki sok száraz ételt eszik, pl. kekszeket meg ilyeneket akkor gyomorfekélyt lehet kapni. Ez igaz lenne?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 28. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt...kipróbáltam mindent,végül a szilvalekvár vált be reggelente. Egy nagy kanál,rá egy pohár víz, egy óra múlva volt eredménye. :D
2012. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyél sok műzlit, a rostos anyagok mindig jobban segítik a székletet. Vagy van, akinek például a sárgabaracklé segít, arra esküszik.
2012. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg többet inni, nem próbálnád ki egyszer?
2012. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kakaó és ketchup !
2012. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
SOK zöldség, napi 3-4szer egyél zöldséget (a rost miatt). Tapasztalatból mondom.
2012. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. aug. 29. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nap, mint nap küzdök ezzel. Múlt vasárnap reggel 8-kor olyannyira volt székrekedésem, hogy olyan görcsök jöttek rám, ami még életemben sem. Olyan volt, mintha 4-5 percenként a fenekedbe döfnének egy kést.


Aztán jött a stadalax kétszer actimel kíséretében, majd egy adag tejeskávé. Na ez így együtt 4 óra alatt segített annyira, hogy már nem görcsöltem, de a valódi áttörés csak délután 6 körül történt meg.


S mindezt miért? Mert egyes ételeket kerülnöm kellene, vagy csak jobban kombinálni.

- Sok rostosat kell enni (zabkása, gyümölcsök, de hasznos lehet a joghurt is),

- megfelelő mennyiségű folyadékot inni !!!

- S ne egyél túl gyakran nagy mennyiségben vagy huzamosabb ideig karalábét, karfiolt, brokkolit, káposztát, mákot, banánt, csokit, illetve túl sok kenyeret/száraz dolgot.


Házi praktikákról (én mindet próbáltam)

- szilvalekvár kanál számra

- este lefekvés előtt pár szem aszalt szilva (egy hétig használt, utána már nem)

- langyos víz éhgyomorra

- van valami spéci lekvárféle

- tejes kávé

- langyos tej


Ezek mit sem használtak!


Próbálok megoldást találni, s igyekszem megfelelő ételt és italt magamhoz venni

2012. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!