Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy négy hét...

Timerke kérdése:

Normális, hogy négy hét fekvőgipsz után a térden nem hajlik 90 fokos szögben?

Figyelt kérdés
A sípcsontom tört el, de a térdem alig mozog.

2013. ápr. 9. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A szalagok megfeszültek, majd idővel megnyúlik.
2013. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mennyi idő amíg kilazul?
2013. ápr. 9. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Óvatosan kell tornáztatni.


Izomzatodtól függ,nekem kellett kb 1 hónap mire normálisan tudtam járni.De én lusta vagyok/voltam mindig,nem is csodálkoztam.

2013. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen normális, mert hetekig nem mozoghatott.

Óvatosan kell növelni a mozgástartományt és az izmokat is kell erősíteni.

Gyógytornát nem írt fel az orvos?

2013. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. A szalagok rögzültek abbana majdnem egyenes tartásban,ahogy a gipsz alatt voltak. Szép lassan kell bemozgatnod. Ez azt jelenti,h kezd el behajlítani és amikor érzed,h nagyon feszül,fáj hagyd abba. Utána ismét. Ezt csináld meg egymás után 10x. Érezni fogod,h egyre nagyobb szögben tudod hajlítani. De a gyógytorna is nagyon fontos.
2013. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem írt fel gyógytornát, azt mondta, hogy vízben kell mozgatni, de de ezzel sokra megyek.Már egész jól hajlik, de csak úgy nem fáj, ha lassan mozgatom.
2013. ápr. 10. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos fog fájni még egy jó darabig fog.De mindenképpen mozgasd,mert ha most nem teszed nem biztos,h rendesen tudod használni majd a lábad.
2013. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, a tanácsokat már megszabadultam a gipsztől.Tud valaki módszert arra, hogy a megszokott sántítás abba hagyjam
2013. máj. 1. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Az majd jön magától,ahogy erősödik a lábad!Bár ... Nekem 7 éve műtötték a térdemet és néha még most is "sántítok",ha sietek :)
2013. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, de nekem nem kellett műteni"
2013. máj. 2. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!