Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Rhinocort Aqua és az Avamys...

A Rhinocort Aqua és az Avamys közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Minden hónapba megyek a háziorvoshoz allergiagyógyszeremet felíratni, és ma mondta, hogy inkább ír Rhinocort helyett Avamys-t. Most befújtam az orromba, annyi különbség van így, hogy az olyan savanyú illatú, ennek meg nincs szaga. Ja és még az a különbség hogy ez majdnem kétszer annyiba kerül:(

2013. ápr. 9. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

Hát csak annyi a különbség, hogy az Avamys tartalmaz is egy erős hatóanyagot, ellenben a Rhinocort pedig kb hígított víz és illatanyag. Legalábbis én ezt tapasztalom.


"jajj, ezt kell használnom, mert az orvos ezt mondta"

az orvos nem határozhatja meg, hogy mit kell használnod, ő azt mondja meg, hogy mit lenne célszerű használnod.


Például szerintem egy fejfájásra kérheted az Algopyrin helyett a tabletta analgeticát. Ezt kettőtöknek kell megbeszélni.

Gyógyszerből a Xyzalt szeded?

2013. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lertazint szedek
2013. ápr. 12. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyagi okokból én egy generikumot szednék. A hatóanyag egy, elvileg nem kellene, hogy más hatással rendelkezzen. A gyakorlatban pedig vagy 5 évig is tesztelik ezeket a generikumokat.

Ha legközelebb mész az orvoshoz, akkor szerintem kérdezd meg, hogy válthatsz-e egy olcsóbb gyógyszerre (Cezera) aminek a hatóanyaga ugyanaz. Szerintem nem fog ellenkezni, és te is jól jársz anyagilag.

Viszont az orrspray-hez még annyit, hogy szükség esetére én kiváltanám az Avamyst (a gyógyszerkiadást meghülyítették, úgyhogy nagyon gyorsan irány a patika), de viszont a Rhinocortot használnám :)

2013. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hatóanyaguk különbözik, plusz a Rhinocort Aquában nincs gyulladást okozó tartósítószer, ami a szemnyomást is növeli, így homályos látás alakul ki, és asztmás nehézlégzéses tüneteket okoz (benzalkónium-klorid).


Rhinocort Aqua- budesonide;

Avamys- fluticasone-furoate.


Nekem kizárólag a Rhinocort aqua vált be allergiás náthából kialakult orrpolipózisra.

2019. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!