Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen sűrűséggel és hányszor...

Milyen sűrűséggel és hányszor lehet az ember tüdejét "megszűrni" egészségkárosodás kockázata nélkül?

Figyelt kérdés

Kabaréba illő eset:

Mint törvénytisztelő és a prevencióra is adó ember, április 30-án, kedden megjelentem a kötelező tüdőszűrésen. Az ünnep és saját elfoglaltságom miatt, a leletet pénteken vehettem volna kézhez, de helyette csak sajnálkozást kaptam, hogy a felvétel nem sikerült. Újabb felvétel! Ma, hétfőn lett volna a leletkiadás ideje, de a második felvétel sem sikerült, és hat napon belül harmadszor is be kellet állnom a gépbe.

Mi legyen, ha a harmadik felvétel sem sikerül? (42 éves gépekkel dolgoznak.)



#Túl-gyakori-tüdőszűrés
2013. máj. 6. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz. Ez nagyon minimális sugárzás.
2013. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez ezres nagyságrendű mellkasfelvétel számot jelentene, nem kell tőle félni.

Egy sugárveszélyes helyen dolgozó évi 20mSv-et kaphat mindenféle következmény nélkül. És efelett is csak valószínűsíthető egy hosszabb távú károsodás. Ez mellkasröntgenből kereken 1000 (ezer!) darabot jelent. És ismétlem, még ez is lófütty a kockázatokat tekintve.


Csak médiának hála, a radioaktív sugárzás "túl van sztárolva", míg a konkrét dózisok, tudományos tények már elsikkadnak, mert azon elalszik a TV-néző...

2013. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már csak az az idegesítő, hogy kétnaponta odajárok, és még most sem vagyok meggyőződve, hogy nincs semmi bajom.
2013. máj. 6. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos azt kell mondjam, soha nem lehetünk meggyőződve arról, hogy nincs semmi bajunk. :(
2013. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez hol van, melyik tüdőszűrő?
2013. máj. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére a harmadik felvétel végre sikerült, és negatív a leletem!!!!


A 2013-05-09 00:46-os hozzászólónak:

Mivel ez nem a reklám - és nem is a mószerolás - helye - még ha jogos is a panasz -, megírom privát üzenetben.

2013. máj. 11. 08:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 3 és fél milliárdért tudtak építeni egy alig kihasznált művelődési központot, akkor TALÁN ESETLEG az emberek egészségére is jó lenne költeni. Sportolásra, sportteremre nem jutott a milliárdokból. Lehet menni 20ezerért havonta a fizetősbe.


Érdekes az a XIII. kerület. Egészségügyet össze kellett vonni, utaztatni az embereket a kerület egyik feléből a másikba vérvételre. Talán ha nem szórnák hülyeségekre a milliárdokat. Nagyon szép a null szaldós kerület csak fejlődhetne már. Dunapart hosszabbítása 20 éve áll, focipályákat kigyomlálták. Döbbenet, hogy 42 éves a géppark a Dévai utcában. Valahogy az a Dévai utca és környéke Szabolcs utca erősen el van hanyagolva, nem csak eü. szempontból, ember legyen a talpán aki ott este sétálni mer.


Persze a kerületi propagandaújság nem ír ezekről a problémákról, csak az "Elültettünk 3db fát a föld napján!" kaliberű '60-as éveket idéző agymosó cikkeket.


De azért éljen a nullszaldós XIII. kerület!!!!

2013. máj. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!