Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kismamák! Beoltatjátok magatok...

Kismamák! Beoltatjátok magatokat H1N1 ellen?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Eszem ágában sincs. Magam miatt se.
2009. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
27 hetes terhes vagyok, én sem oltatnám be magam, ha nem lennék terhes, akkor sem. Én úgy hallottam nyilatkozni az egyik háziorvost, hogy nem érdemes, mert 3-4 nap alatt ki lehet feküdni. Szerintem a lényeg az, hogy el kell menni orvoshoz és kezelhető.
2009. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Eszembe sincs. A sabin cseppek oltás, már több tízéves, és a mai napig vannak lebénult gyerekek. Ennek mi volt a tesztelési ideje???? Néhány hét ????? fogalmuk sincsen, hogy mik a mellékhatásai!!!!Terheseken még távolról sem volt tesztelve !! Egyébként meg a gyógyszermaffia által felfújt tömeghisztéria. Nem hiszem, hogy ártalmasabb egy közönséges mezei influenzánál.
2009. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Biztos hogy nem, hipp-hopp tesztelték, piacra dobták.vannak aggályaim,ki tudja milyen hatása lehet a magzatra,annyi idejük nem volt a tesztelésre.

Egyébként még soha nem voltam influenzás, 2 gyerekem ovis, ők sem,szerencsére. Nem félek.


19 hetes kismama

2009. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarom a leendő gyerekem életét sem a magamét kockáztatni. Kismama
2009. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző: ez most igen vagy nem?
2009. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmi féle képpen nem oltatom be magam
2009. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos véleménye a H1N1 oltásról


Miért ellenzem?


- Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a vakcinációt!


- Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak! Talán még Afrikában…


- Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze negyven (40!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.


- Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.


- Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.


- Eddig mindenhol azt tanították, hogy 3 éves kor alatt nem szabad teljes sejtes vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott.


- Eddig teljes sejtes vakcinával tilos volt oltani a terhes nőket, ezért nincsenek is ilyen tárgyú vizsgálatok. Ennek ellenére most az első körben oltandók közé sorolták őket. Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?


- Az oltás mögött komoly anyagi érdekek vannak, aminek jelei már kiszivárogtak (ld. Omninvest Kft. ügy).

2009. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Igaz, én nem vagyok de semmiképp se oltassátok be magatokat! Gondoljatok csak bele, magát a virust fecskendezik belétek, hogy az immunrendszered kialakítsa a védekezést a virus ellen, igen ám, de a magzatnak még nincs immunrendszere, ezáltal nem tud védekezni a virus ellen...aminek elég súlyos következményei lehetnek.
2009. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Én sem vagyok kismama, sem kisgyerek, de azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne oltassa be se magát, se a gyerekét!

Az egyszerű influenzába a téli időszakban sokkal többen halnak meg, mint a H1N1-ben. Oké, Mexikóban lehet, hogy soknak tűnik az áldozatok száma, de gondoljunk bele: higiéniában nem vagyunk egy kicsit előrébb, mint Mexikó? Május végefelé jelent meg a H1N1 magyarországon, és eddig összesen 2 halálos áldozattal járt, közölük egyiküknek baja volt a szívével és tüdejével is, sajnos érthető, hogy nem tudta leküzdeni a vírust.


Lehetett hallani olyanról is, hogy sokan átvészelték a vírust úgy, hogy észre sem vették, hogy fertőzöttek! Valamint igaz, pár nap alatt kifeküdhető.


Én mindenesetre inkább hallgatok az orvosok nagy részére, akik kétségekkel fogadják az új oltást, mint az eddig is remekül szereplő igazán hozzáértő és lelkiismeretes munkát végző egészségügyi minisztereinkre....


Alább egy orvos levele:


Ne ölj - ne olts!


Az orvos – esküje mellett – egy magasabb rendű parancsolatnak is alárendeltje. Ezek egyike a magától értetődőnek látszó NE ÖLJ! E parancs természetesen magában foglalja a szó hétköznapi, fizikai értelmét, de ölni lehet beavatkozások elmulasztásával, időbeli késleltetésével, rossz vagy éppen felesleges beavatkozással is.

Orvos beavatkozást csak akkor végezhet, ha ennek megadása több előnnyel jár, mint annak az elmulasztása. Az elmúlt napok, hetek eseményei világossá tették, hogy Magyarországon ma nincs H1N1 járvány, következésképpen az indokolatlanul adott védőoltás számos ok miatt nagyobb veszéllyel járhat, mint annak elhagyása. Mivel e kérdésben hiányzik az egyértelmű szakmai állásfoglalás, az orvostársadalom nagy része és főleg a beavatkozást elszenvedők tanácstalanok, szükségesnek látszik néhány tény ismételt összefoglalása.

Az egészségügyben ma szánalmas pazarlás (is) folyik, miközben milliárdosak az elvonások. A működőképesség határára sodródó intézmények és a helyzetet felismerő civilek több alkalommal kifejezték tiltakozásukat a gyilkos rendszer működtetése ellen. Rá kell jönni, hogy két megbukott intézkedés után immár a harmadik alkalom, amikor az üzletvilág a döntő az egészségügyben és nem a józan ész. Üzlet volt a vizitdíj bevezetése, ami addig tartott, amíg az intézményeket rá lehetett kényszeríteni a vizitdíj automaták megvásárlására, ugyanez történt a kórházi széfek (luxus) megrendelésével is. A vizitdíjat és napidíjat végül népszavazás buktatta meg – ami szintén milliárdos kiadás volt, közköltségből. Ma újabb milliárdok kerülnek kidobásra a 6 millió H1N1-elleni oltóanyag megrendelésével.

A fentiek miatt Molnár Lajos, majd Horváth Ágnes volt egészségügyi minisztereknek már távozniuk kellett dicstelenül tevékenykedő hivatalukból. Felismerve azt, hogy a jogfolytonosan tevékenykedő Székely Tamás miniszter ugyanazt az orvosi gondolkodástól idegen, beteg ellenes rendszert működteti, orvosként, az egykori vizitdíj megtagadásának kezdeményezőjeként, sokak nevében felszólítom a lemondásra.

A címbeli tőszavak további mondatokká fejleszthetők: ORVOS – NE ÖLJ, NE ÁRTS! GONDOLKODÓ EMBER NE ENGEDJE MAGÁT INDOKOLATLANUL OLTATNI! Gyűlnek az adatok a lakosság félrevezetéséről, a tájékoztatás hiányosságairól, így e sorok írója ismételten nyilvánosan közli e-mail címét, hogy fogadhassa az oltással kapcsolatos lakossági bejelentéseket.


Dr. Nagy Attila, PhD, orvos, közíró, Debrecen

2009. okt. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!