Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy cukorbeteg kb. mennyi...

Egy cukorbeteg kb. mennyi inzulint használ 100g cukorhoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenkinél más, de ha TE megszel pl: 100 gramm szőlőcukrot akkor mennyi inzulint használnál?
2013. jún. 15. 21:52
 1/4 llvgfree ***** válasza:

ha cukorbeteg vagy NE egyél meg 100g szőlőcukrot!

Am 100g szőlőc=100g szénhidráttal ami egyszerre veszettül sok!

2013. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azt egyszerre nem lehet, vagyis a szervezet nem tudja feldolgozni, nincs hozzá annyi inzulin.
2013. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, hogy válaszoljak is :D (bár ez nem lesz teljes kép). Ha tegyük fel, ezt ebéd helyett enném meg (mivel napszakonként más a reagálás a szénhidrátra adott inzulinra). Nah ebédre enni szoktam 50 gr szénhidrátot, ahhoz adok 8E inzulint, akkor 100 gr cukornál minimum 16E kéne. Ettől függetlenül bár az inzulin elbírna vele, de az inzulincsúcsnál (étkezés után 1 óra) nagyon magas érték lenne, és szépen lassan menne lejjebb (2-3 óra alatt, amíg tart az inzulin)
2013. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nah de ez csak az elmélet, nem véletlenül kell kerülni a gyors felszívódású élelmiszert :D
2013. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!