Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek? Hova forduljak?

Mit tegyek? Hova forduljak?

Figyelt kérdés

Anyósomat 14 napra fekvőbeteg ellátásba vették papíron -ami még mindig tart-, de nem kellett befeküdnie. Nem mondta neki senki. Nem kicsit bántja a szemem, hogy ezt megtehetik.

Nem beszélve arról, hogy a doki alig-alig vizsgálja meg őt, és úgy diagnosztizál... De a zárójelentésen természetesen feltünteti, hogy ezek a vizsgálatok megvoltak.

Sajnos itt csak ez az egy onkológus van, nem tudunk mást tenni, csak hozzá járni.



2013. szept. 11. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
mivel a kórház attól függően kapja a betegek után a pénzt az Országos Egészségpénzártól (OEP), hogy a betegek hány napot (éjszakát) töltenek bent a kórházban, így szólhatsz az illetékes OEP kirendeltségen, hogy ez folyik ott....
2013. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 homo ludensz ***** válasza:
Engem már nem is dühít hogy elvárják a havi megjelenésemet és időpontra lehet menni a gyógyszert felíratni.Aláírom az ambuláns lap két példányát,ráírják a következő időpontot és az egyik példány megy az OEP felé. Itthon meg csodálkozva olvasom az én példányomon hogy milyen "vizsgálatok" történtek rajtam. Eleinte kértem hogy írjanak fel három hónapra valót,de azt mondta a dokinő hogy el tudok én menni havonta hiszen nem vagyok csonkolt. Szerencsére nem vagyok láb nélküli s így elvisz a busz ingyen a korom végett.
2013. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerült végülis pontot tenni az ügyre, vagyis az első részére, miszerint úgy gondoltam, hogy fekvőbeteg ellátásban részesül(t).

De ez nem igaz, csak kúraszerű ellátása van/volt, ami azt jelenti, hogy otthonában folytatódik a gyógyszerek szedése 14 napig. És ahhoz, hogy a kórház megkapja a gyógyszer után a támogatást (amit a kórházban adtak neki), így kell őt felvenni. De nincs a kórházban.

Gondoltam leírom, hátha valaki más is belefut egy ilyen dologba.

2013. szept. 11. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!