Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek a feladata receptet...

Kinek a feladata receptet írni, ha a beteg megy haza a kórházból?

Figyelt kérdés

Nem vita tárgya, hogy az egészségügyi személyzet már az orvosok munkájának nagy részét végzik !!!!!!!!!

De a kórházi kezelésből hazamenő betegeknek a recept írása kinek a feladata??????

Nem hiszem, hogy egy mezei irodistáé !!!! Főleg ha az adott rendszer "szar", és többszörös időt elvesz, mint egy zárójelentés megírása !!!

Ráadásul a receptíró programban sokszor nem azok a gyógyszerek vannak, mint amit az orvos javasol, aki addigra már árkon-bokron túl van, hogy a maszekjait intézhesse.

Etikailag az is nagy streszt okoz, hogy a betegek 90 %-ának már vannak gyógyszerei (pld. szívgyógyszerei), de az orvos most mást javasolt (mert hát tudjuk, mikor melyik gyógyszercég fizet neki !!!! ), de azt a beteggel már nem közlik, hogy na "ezt hagyja el, és ezt szedje".

Ha hazamegy a beteg és nem kapja meg az információt ... nem a háziorvosnak kéne ezt helyretenni??????

Rabszolgaként dolgozunk (úgy a nővérek, úgy az irodisták MINIMÁLBÉREN !!!!!) minden egyéb juttatás nélkül !!!

Hogy a háziorvosi ellátás sok községben már hetente egyszer van, azt is mi szívjuk !!!! .... a semmiért !!!!

Nagyon elegem van !!!!!!

Nem tanultam sem latint, sem gyógyszertant !!!!!

Ha van időm, és megmondják, hogy milyen gyógyszert milyen diagnózisra ... akkor szívesen megírom, főleg ha a beteg kukutyinfalván lakik.

De sokszor itt a nagy városban lakik, ahol minden nap van háziorvos !!!!!

Élvezet, ha UTASÍT, hogy recept kell a betegnek ??????

Minden tájékozódás nélkül ?????

Ha már komplett zárókat is írunk orvos helyett ... nem túlzás egy kicsit ???????????????


Köszönettel vennék, ha valaki törvényi hivatkozást is írna arra vonatkozóan, hogy receptet kinek kell írni !!!!!


2013. nov. 5. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Ha a keze nem sérült, akkor a betegé.
2013. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mifelénk a házi orvos írja fel a zárójelentés alapján.
2013. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

"Ráadásul a receptíró programban sokszor nem azok a gyógyszerek vannak, mint amit az orvos javasol"


Az teljesen mindegy is milyen vegyszerrel nyírják ki a parasztot, a végeredmény minden esetben ugyanaz.

2013. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a lényegét tekintve egyetértünk.

Csak hivatkozási választ nem kaptam még, hogy az orruk alá tudnám tenni .... a felelősség az orvosoké !!!!!

Nem nekem kell stresszelni, hogy elírom-e a receptet és azt szedi be a beteg .... vagy hogy az otthoni mellé beszedi az általam felírt recepteket, aminek ugyanaz a hatóanyaga !

Már nyugtatót vettem be, mert nagyon megvisel :(

Ráadásul az egyik orvosunk az orvosigazgató !!!! Annak hogy lehet azt mondani, hogy írja fel ő ??????

Én még egy receptet se láttam, hogy felírt volna !!!!!!!!

És most jött hozzánk 4 kis orvos (az iskolapadból!!! ) ... ig. utasításra ... receptet felírni !!!!

Hogy tanulja meg az a kis orvos, hogy mit kell majd a későbbiekben felírnia .... meg az Ambulancián ...vagy szakrendelésen ??????????????

Nem hiszem, hogy ez így jól van !!!!!

Még mindig örülnék egy jogilag alátámasztott válasznak !!!!

Mert bár beteget csak a folyosón néha látok ... de már lassan zárót meg tudom írni én is nekik ..... érettségivel !!!!

2013. nov. 5. 08:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja.... és 20-ad bérért !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. nov. 5. 08:35
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"Nem tanultam sem latint, sem gyógyszertant !!!!! "


Tessék egy rövid farmakológiai tankönyv amatőr orvosoknak:

[link]


És egy orvosi latin szótár:

[link]

2013. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvosnak kötelessége ilyen kor elmondani a betegnek,ha az eddigi terápiájában változás történik. A receptet viszont ne köteles megírni,legtöbb helyen tényleg a háziorvosnál írják fel a zárójelentés alapján és általában a nővér. De az orvosnak tájékoztatási kötelezettsége van már a kórházban.
2013. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a szótár javaslatot.... az akad itt bőven .... de mint ahogy te sem kérdezted meg, hogy tegnap hányszor ettem a 8 óra alatt, úgy ők sem ...... egymás kezébe adják a kilincset, mindegyik letudja a magáét ... és továbblép maszekolni .... mi meg döglünk bele a munkába.

És lehet, hogy te is úgy látod, nekünk milyen egyszerű, egész nap az asztal mellett ülünk, és csak az ujjunk jár

Hát tévedsz !

A gerincünk már tropára ment, a lábunk dagad a sok ülésben, és agyilag totál leamortizálódunk, mire végzünk, mert számtalan, de számtalan esetben javítjuk az orvost, hogy ezt vagy azt kihagyta !!!!!!

Mert ha cukorbetegnél diétát és inzulint nem javasol ... az azért ciki !!!!!

Szóval ... ha nem próbáltad ki .... akkor tedd meg ! minden végzettség nélkül ..... konvertáld át az agyadban, amit az orvos diktál ... és még fogd is fel az értelmét.

Tudod, ha olyan okos lennék, akkor lediplomáztam volna !!!!

De csak egy egyszerű mezei adminisztrátor vagyok, és szeretek precízen dolgozni, és minden másban segíteni még a nővéreknek is !

De vannak dolgok, amit az erkölcseim már nagyon nem bírnak benyelni !!!!!!!!!!!!!!

És ettől hót ideg vagyok !!!!!!!!!

Mert sosem olvassák el, amit aláírnak, és a beteg azt fogja beszedni, amit én felírok !!!!!

Arról nem is beszélve, hogy amit mások töménytelen hibát ejtenek egy kórházi rendszerben (természetesen amit az asztal mellől egészségügyet sosem látott emberek találtak ki) ... napi szinten tonna számra javítjuk .... mert ki az utolsó állomás ????? a lábtörlő????? akinek mindenki főnőke????? az adminisztrátor

És hol csapódik le az összes hiba ????? ... hát itt.

Tudod ... egy hónapot felválthatsz, mielőtt ítélkezel !!!!

Mert engem ugyan itt intézményi szinten elismernek jó munkámért !!!!!! ..... de a recepteket (ami miért is ne ... a belgyógyászaton van a legtöbb !!! .... ezt már nehezen visel, jelenleg is fél szem Frontin mellett remeg az egész belsőm !!!!!

Én ettől ideges vagyok, hogy a beteg mit szed be !!!!!!!!!!!!!

Ha olyan okos vagy ... pld.: 1x1 mg ASA .... ha belemész a gyógyszerelésbe .... ASA nevű gyógyszer nincs ....csak sok hablattyal !!! ... és az orvos már sehol nincs !!!!!!

De ez egy egy ici-pici példa !

Úgyhogy ... mielőtt ítélkezel .... talán egy kis toleranciát elvárna az ember, hogy a másik mit is csinál.

Megjegyzem ... a munkamegosztás itt is "tökéletes"

Nálunk nem annyiból áll sem egy anamnézis, sem egy epikrízis, mint pld. egy rehab. osztályos : fáj a könyöke

aztán sablonszöveg ... vagy esetleg szemészeten ... szürkehányog .... opus ... sablonszövegből

Hát itt nem ..... itt minden betegnek egyéni és összetett baja van.


Na jó, azt hiszem, falra hányt borsó ez az etikai háborgásom.

Bár én nem szoktam ítélkezni mások munkája miatt, ha nem ismerem a hátteret.

legalább ennyiben bölcsebb vagyok, mint kedves "szótáras" hozzászólónk.

Igaz, a szakorvosi javaslatoknak a puskát, a gyógyszerek hatóanyagait .... sok-sok nyomtatványt kigyűjtöttem, megszerkesztettem ... mert könnyíteni akartam nekik....és ebből dolgoznak mai napig :))))))

Rajtam kívül egyik orvos sem tudja, hol kell az OEP honlapjáról letölteni a támogatott gyógyszerek listáját !!!

netán ez is az én dolgom lenne????

Mert én ugyan tudom, hogy 3 havonta változtatják .... de már nincs időm nyomonkövetni, hogy mi és mikor változik.


Na bocsi, az olvasóktól ... eddig is tudtam, hogy hülye vagyok :(

2013. nov. 5. 09:05
 9/10 anonim ***** válasza:

"És lehet, hogy te is úgy látod, nekünk milyen egyszerű, egész nap az asztal mellett ülünk, és csak az ujjunk jár

Hát tévedsz ! "


Nem állítottam ilyet. Akit semmire sem tartok azok az orvosok, az ápolókat, akiket naponta lehánynak és akiknek ürüléket kell takarítaniuk éhbérért mindig is tiszteltem, épp a munkájukért.

2013. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt az utolsó megjegyezésed tisztelettel köszönöm !!!!

Mert köztük élek, látom nap,mint nap, hogy mit csinálnak, és ha valaki megérdemelné a Nobel-díjat, akkor ezek a nővérek a belgyógyászaton !!!!

Lequ ...vázzák őket, az 50 kg-jukkal 110 kg-os tehetetlen betegeket emelnek, tisztába rakják, mosdatják, nálunk meg is borotválják őket.

Hát igen .... egy mezei belgyógyászat az, amit ledobónak használnak .... a megyei kh-ból az agyvérzett beteget, a frissen műtöttet .... könnyű leírni ... területileg illetékes belgyógyászat.

Ha valahol munka folyik, akkor az itt nálunk.

És igen, amiben tudok, segítek a lányoknak, mert kb. 20 betegre ketten vannak .... ja, és átlagban 3-4 orvosra is !!!!

Az is csak köpi ki az utasításokat (ami sokszor az ő feladata lenne, hogy milyen vizsgálatot kér !!!!) + a betegek, ja, és a rájuk eröltetett számítógép, abban hatványozottan dokumentálni !!!!

53 éves vagyok ! De emberileg a nálunk dolgozó belgyógyászatos nővéreket tisztelem a világon a legjobban !

És ők azok, akik figyelemmel kísérik a gépbe érkezett leleteket, ÉRTELMEZIK !!!! .... és kajtat az orvos után ... hogy ugyan ... nézze már meg !!!!

Mert az orvos naponta 6 betegre jutóan összesen 5 percet van a kórterembe !!!!!

A hozzátartozók okoskodásairól, durvaságairól ... most nem is említenék szót.

Igen, jól látod ! Maximális elismerés illetné őket .... ja, és 30 évi munka után nem 100 eFt fizetés !!!!!!!!

Úgyhogy ... bizo

2013. nov. 5. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!