Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek érdemes magunkat...

Szerintetek érdemes magunkat beoltani diszókór ellen?

Figyelt kérdés

Mert nekem ingyenes, és szerdáig kell eldöntenem, és hallottam már jót és rosszat is. Szeretnék például linkeket, és szeretném ha kifejtenétek a véleményeteket!

(disznókór=sertésinfluenza)


2009. nov. 16. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

diszókór ellen nem :O

egyébként én nem oltatom be magam h1n1 ellen

2009. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én beoltattam magam.

2009. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pár link, melyeken hiteles szervek/személyek nyilatkoznka a témáról:

[link]

[link]

[link]



Illetve ide is bemásolom azt, amit sokfelé beírtam, ez az én véleményem:


Oltás:

- oltási betegséget kapsz tőle, ami 2-3 napig tart, enyhe fájdalmat jelent az oltás helyén, ritka esetben enyhe hőemelkedést, nagyon ritkán enyhe megfázásszerű tüneteket is eredményezhet.

- oltásnak más mellékhatása gyakorlatilag nincs, Magyarországon ugyan ez a cég ugyan abból a piliscsabai üzemből kigördülő valószínűleg ugyan olyan oltással olt több, mint 10 éve, eddig 16 millió embert oltottak be és közülük senkinek nem volt hosszú távú problémája az oltástól,illetve egyikük se halt meg influenzában.

- körülbelül 80%kal csökkented a h1n1 elkapásának esélyét.

- a körülötted élőket is óvod a betegségtől, ha a közvetlen környezetedben laknak immunbetegek, krónikus betegek, csecsemők, akkor ez fokozott figyelmet érdemel.


A h1n1 elkapásának esélye jelenleg alacsony, hisz kevés helyen terjed az országban, de mint minden pandémiás influenzánál (spanyolnátha - 1918, ázsiai influenza - 1957, hong-kongi influenza - 1968, orosz influenza - 1977) a fő probléma az, hogy természetes védettségünk nincs ellene, ezért ha járvány lesz akár az emberek fele is elkaphatja.


h1n1 mit is okoz:

5-15 napos betegséget, melynek tünetei:

- magas, sokszor extrém magas láz, amit csillapítani kell

- nagyon erős torokfájás

- az esetek felében súlyos hasmenés, hányás

- a szövődmény esélye nem túl magas, általában tüdőgyulladás. Életet károsító, esetleg halálos szövődmény 1000-10000 esetből egyszer adódik, viszont míg a hagyományos influenza csak nagyon beteg embereknél jár halálos kimenetellel a h1n1 halottainak 30%a egészséges, életerős ember volt.


Anyagi vonzata az oltásnak 2ezer forint, ha csatkalokoz ahhoz a 15 éve évi több, mint 1millió magyarhoz, aki szezonális ellen is oltatja magát, akkor kétszer ennyi, az influenzának, ha súlyos, akkor akár 2 hetes táppénz és a tüneti kezeléshez szükséges gyógyszerek attól függően, hogy mit szedsz 2-10ezer forintba kerülhetnek.

2009. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én beoltattam, pont ma egy hete. Semmi tünetem nincs, és ha még 1x döntenem kéne, újra így döntenék.

Alapos okom volt mérlegelni....

2009. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is beoltattam magam, lassan 3 hete és semmi bajom nem volt.
2009. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Beoltattam magam, és eddig semmi hatása :)

Anyám szerint meg hülye vagyok, és mikor télen nem lettem beteg 2 hét alatt, akkor mondta, hogy majd 10 év múlva a szövődmények! LOL!

2010. júl. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!