Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosoknak van protekciójuk?

Az orvosoknak van protekciójuk?

Figyelt kérdés

Valószínűleg hülye kérdésnek fogjátok tartani, de tisztában szeretnék lenni a dolgokkal.

Tehát ha egy orvos, vagy annak közeli családtagja (testvér, szülő, gyerek) megbetegszik, rákos lesz, vagy szervátültetésre vár, akkor az orvosok "előnyt" élveznek ilyen téren? Itt arra gondolok, hogy ők (vagy a családtagjaik) is a várólista végére kerülnek, vagy mert ők orvosok, gyorsabban megkapják a szervet/műtétet? És még egy kérdés, ami szintén ide kapcsolódik. Ha egy sebésznek lesz rokona rákos, akkor őt az orvos (aki rokon, tehát szülő, gyerek vagy testvér) soron kívül megműtheti? :)


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. nov. 21. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szervtranszplantációnál nem tudom mennyire lehet elintézni a dolgot.

De kisebb dolgoknál (soron kívüli CT, MR, műtét) simán.

De szerintem ez logikus, és nem csak az eü-ben működik így.

A legtöbb ember soron kívül segít az ismerőseinek mindenben.

2013. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a baj. Kórházban dolgozom, elég sok mindent láttam, hallottam már. Pl. nálunk a műtéteknél van protekció. Nem csak előbb csinálják meg, vagy soron kívül, de a fizetős műtétekért sem kell fizetni az itteni dolgozóknak. Viszont az egyik osztályvezető főorvosnak csípőprotézis kellene, amit máshol csinálnak, hiába minden ismeretség, várólista van, megmondták neki, hogy 1-2 éven belül ne számítson rá, hogy sorra kerül. Pedig fizetett volna azért, hogy előbb megműtsék. Szerintem a szervátültetésnél ugyanez van.
2013. nov. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!