Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Folyamatos vérnyomásmérő?...

Folyamatos vérnyomásmérő? (nem 24 órás)

Figyelt kérdés

Amit nem kell felfújni, hanem állandóan mutatja, pulzussal együtt. Ez hogyan működik? pl. az intenzíven van ilyen

Nem 24 órást, hanem folyamatost keresek!



2013. dec. 20. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy mutassa fel kell fújni.Különben mitől mutatná meg.A 24 órás meg azért 24 órás mert utána leveszik.A mi a pulzust mutatja csak olyan van.Nekem volt olyan órám is.
2013. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Az ott 7/24 fel van fújva??? Ha nem, akkor hogyan működik, és ez a technika miért nem elérhető bárkinek?

2013. dec. 20. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom.Valahogy nagyon érzékenyen mérheti.Ha van rá pár milliód te is vehetsz.
2013. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
HAHAHA köszönet a Modoknak :D
2013. dec. 22. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Mamám volt intenzíven agyvérzés után, és neki is 24órában mérték a vérnyomását, és az fel is volt fújva folyamatosan, ezért szegénynek az erek, mivel már öreg is volt és ugyebár folyamatosan nyomás alatt volt, szépen sorban durrantak is ki.
2013. dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A folyamatos vérnyomásmérést intenzív osztályokon invazív módon végezzük. Ez azt jelenti, hogy egy erre a célra való artériás kanült helyezünk a beteg egyik artériájába (radialis, ulnaris, brachialis, femoralis, dorsalis pedis - ezek a leggyakoribb helyek) és összekötjük egy speciális nyomásmérő szettel, amit túlnyomásra helyezünk, a megfelelő ponton nullázzuk (jobb pitvar magassága a nulla pont) és rögzítjük a transducert (DOM-ot), amit a betegmegfigyelő monitorhoz csatlakoztatunk, hullám formájában azonnal látható lesz (vérnyomás-görbe) és természetesen számszerűen is kiírja a monitor. Ez a nyomásmérő módszer a legpontosabb ami létezik, másodpercenkénti változást is lehet rajta követni. Azonnal látszik ha kiugrik a vérnyomás, azonnal látszik ha esetleg leesik (ekkor a görbéje is laposodik).... stb. Az artériás kanül nagy előnye, hogy tökéletesen használható vérvételre is egy csap segítségével, nem kell a beteget szurkálni, így nem fáj - a túlnyomáson lévő fiziológiás sóval pedig szépen beöblíthető a rendszer. Amit ilyenfajta nyomásmérésnél többek közt nagyon fontos figyelni: a szúrás helye gyullad-e. Ha pl. bőrpír látszik a kanül környékén, ki kell cserélni egy másik érbe (új kanül, új szerelék). Általában 10-12 napig maradhat bent egy ilyen kanül (ami általában a bőrhöz van öltve 2 öltéssel). Eltávolításánál nyomókötést kell felhelyezni az adott érre a megfelelő helyen.


[link]


[link]


Szerintem erre gondoltál.

2013. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 részvétem


Köszönet az utóbbi válaszolónak! Nem tudtam ill. lusta voltam rákeresni

: )

2013. dec. 23. 11:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a képeket kerestem, a többit én írtam, mert használom :)
2013. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!