Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincműtétnél mennyi pénzt...

Gerincműtétnél mennyi pénzt illik adni az orvosnak?

Figyelt kérdés
Nem fog vágni, tűvel fecskendez vmi folyadékot be a sérv mellé, hogy az visszahúzódjon. Fogalmam sincs mennyit szokás ilyenkor adni, légyszives írjátok meg ki mennyit adott vagy adna hasonló helyzetben! Nagyon köszönöm!!!
2014. jan. 19. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
30000
2014. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Semennyit! Ez a hálapénz dolog annyira képmutató... és pont kis országunkban, ahol kb majdnem mindenki csóró... Az orvosnak ez a feladata, ezért fizetik. A boltosnak sem adsz 10 ezret, mert jól adott vissza, a gyermeked tanárának sem csúsztatsz a zsebébe egy 20-ast, mert megtartja az órát. Ugyanis ez a feladatuk! Az orvos sem kedvességből gyógyít meg, amit neked meg kell hálálnod! Megkapja érte a fizetését. Egy köszönöm bőven elég. Vagy ha nagyon adnál valamit, akkor vegyél neki egy bort!


Dolgoztam műtősnőként Angliában és Ausztriában, ahol jelentősen jobb az életszínvonal, mint itthon, és az embereknek mégsem jut eszébe hálapénzt adni az orvosnak.


Üdv

2014. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nincs olyan hogy illik!! Ő -az Orvos tett egy esküt ez a munkája, dolgozzon tisztességesen. Te kapsz a munkahelyeden hálapénzt????
2014. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2


Kedves 2. műtősnő!


Elég buta vagy, ha Angliai meg nyugati színvonalhoz hasonlítod a magyart.

Külföldön az orvosok fizetése kb. 10-15x annyi. Igy természetes, hogy senki nem dug borítékot a másik zsebébe.

Ha itthon se lenne ez a gyakorlat viszont akkor maradék kevés orvos is elmenne külföldre és nem lenne aki itthon gyógyítson. Havi 180 ezer netto után, külföldi 1,5-2millióért nem lenne olyan orvos aki ne menne el.


Műtősnőként meg kicsit vicces, hogy te prédikálsz, mert műtősnők nem kapnak hálapénzt, nem is tanulnak 12-15 évet.


Én is mondhatnám, hogy orvosok ne kapjanak hálapénzt - mivel ingatlanokkal dolgozok -, csak tőlem is vicces kijelentés lenne, mivel nem én vagyok akinek ez az érdeke. Ahogy az is vicces, mikor magánpraxisokban dolgozó radiológus meg belgyógyászok is kapányolnak hálapénz ellen. Sebész aki meg 180 ezres nettot keres mit mondjon?

2019. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!