Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyugdíjas rákos beteg elhelyez...

Nyugdíjas rákos beteg elhelyezésére milyen lehetőség van?

Figyelt kérdés
24 órás ápolásra szorul, nem valószínű, hogy az otthoni ápolását fizetni tudnánk.

#Betegelhelyezés
2014. jan. 24. 09:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem szeretnéd ápolni, de együtt fogtok lakni? Ez nem működik...
2014. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ápoltál már beteget? Az nem kicsi feladat, a nagymamámat 3 évig ápoltuk anyuékkal otthon még gyerekkoromban, kikészült mindenki pedig szerettük. Én dolgozom itthon, a munkámat nem szeretném feladni, sem elhanyagolni.Az ellátása 3-4 órát jelent naponta. Pont ezért keresünk mellé valakit, hogy ezt elvégezze. Nyilván ki fogom mosni a szennyesét (hisz most is teszem), fogok rá főzni, és ha szükséges ágytálazni is fogok, de nem ezt szeretném "csak" csinálni, remélem, hogy segítséggel meg fogjuk ezt oldani.
2014. jan. 27. 19:22
 13/16 anonim válasza:

bárhová beteszed meg fogod bánni, mert le se fogják sz@arni, annyira se fognak törődni vele

NE TEDD, ápold otthon, és igen a munkáltatónak köteles megengednie , hogy a hozzátartozó otthon maradhasson a beteget ápolni, ez törvény, nézz utána !!!!!

2014. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen ápoltam már beteget, ez a szakmám...

Egyébként otthon is csináltam már saját hozzátartozóval, (és attól, hogy ápolónő vagyok, nem volt könnyebb, mert ott család funkcióban voltam, nem nővéribe)

És igen, fogok is még ilyet csinálni, családon belül

2014. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy elhelyezzük, csak keressük a megoldást.Ha nem is úgy tűnik, de én is sajnálnám bárhova betenni. Nekem nincs munkáltatóm mivel otthon dolgozom, de mivel ténylegesen dolgozok, nem tudnák napi több órát a beteggel tölteni. Ha feladom a munkám akkor meg miből élünk meg? Egyébként találtunk hozzá segítséget aki reggel és este eljönne, meg talán délutánra.24 órást nem lehet megfizetni. Időnként és is ránéznék ha valamire szüksége lenne.
2014. febr. 6. 20:27
 16/16 A kérdező kommentje:
A 13/15-nek. Tisztában vagyok a törvénnyi lehetőségekkel, az én munkaviszonyom a hosszabb táppénzem miatt szűnt meg, és kényszerűségből lettem vállalkozó. Lehet, hogy Te olyan munkáltatónál dolgozol ahol ez megoldható lenne, a legtöbb munkaviszony egy hosszabb ápolási idő után meg is szűnne, legalábbis a vállalkozói szférában. Amikor kemóra hordtam anyukámat még azt is alig tudtam megoldani,(most nem Ő a beteg) hiába dolgoztam le előző este a kieső időt, azt mondták, a távollétre szabit kéne kiírni. Persze olyan sokszor el kellett mennem, hogy már szabim sem maradt. Ilyen munkáltatók vannak sajnos.
2014. febr. 8. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!