Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet valahol kérvényezni...

Lehet valahol kérvényezni szemüveg készítésre támogatást?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok és nincs túl sok pénzem új szemüveg készíttetésére, pedig már nagyon kellene. Nem adnak valahol valamiféle támogatást erre?

2014. jan. 29. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem, csak ha olyan munkát végzel ami közvetlen károsítja a szemet.

Egyébként pedig nézni kell az akciókat és az olcsóbb boltokat. Nem kell egyből márkaboltba menni. Fillérekért is lehet kapni nagyon jó szemüvegeket, szóval hajrá!

2014. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Néhány szemüvegkeretet és lencsefajtát a társadalombiztosítás is támogat, persze nem a legdivatosabb modelleket.

Az Országos Egészségügyi Pénztár (OEP) általuk támogatott szemüvegekre néhány ezer forintos kedvezményt adnak. Támogatás csupán az OEP által kijelölt keretekre vagy lencsékre jár. A támogatás igénybevételéhez először is

lakóhelyünk szerinti illetékes szemorvoshoz kell ellátogatni és vizsgálat után RECEPTET KÉRNI!

Ennek fejében a kedvezmény bármely optikai üzletben beváltható.

A támogatás mértéke átlagosan 2500 forint.

[link]


a támogatott vény beváltása, közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkezőkre is vonatkozik, akik akár ingyen is kaphatnak szemüveget, ha az OEP által 100%-ban

támogatott termékek közül választanak.

Tehát előbb a KÖZGYÓGYELLÁTÁSI igazolványt KELL kiváltani a lakóhely szerint illetékes Önkormányzat szociális osztályán, ahhoz, hogy az ingyenes látásjavító

szemüveg-termékek igénybe vehetők legyenek!

[link]

2014. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos romlik a szemem és erősebb lencse kellene, a keret is megy tönkre, már 5 éve megvan. Nem hobbiból, meg divatból kell hordanom... Egy normális szemüveg 40-50 ezer forintnál kezdődik, nekem erre nincs pénzem.
2014. jan. 29. 11:42
 4/14 anonim ***** válasza:

Normális szemüveget már 20-25 ezertől tudsz venni. Persze, ha nincsenek különleges igényeid (legújabb divat szerinti márkás keret, extrás lencsék)

[link]

2014. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak a lencse 20 ezer forint körüli, meg a keret is (nem a legmárkásabb). Amúgy meg érdemes jobb minőséget venni, az legalább évekig nem megy tönkre, úgy sem akarok járni, hogy megveszem olcsón, aztán pár hónapot bír csak. Főleg a lencse a drága, a keret nem is lenne olyan vészes. Ha csak a lencsére lenne vmi támogatás, már az is jó lenne.
2014. jan. 29. 11:59
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon el vagy tévedve. Nekem a divatos szemüvegem lencsével, kerettel és egy 2 éves biztosítással együtt volt 16 ezer forint. A párom még mágnessel felhelyezhető napszemüvegkeretet is kapott rá ( nem a lehajthatós régi, hanem olyan, hogy nem látszik, hogy az egy szemüveg), 15 ezerért vette. És ha nem lenne finnyás még olcsóbb is lehetett volna.

De ha neked 50 ezernél indul egy szemüveg akkor az a te bajod. Eszembe sem jutna ennyiért venni szemüveget, pedig ha akarnám megtehetném.

A te bajod ha munkanélküliként is csak drága dolgokban látod a minőséget... Ez esetben csak azt tudom írni, hogy így jártál.

2014. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jah, és hozzátenném, hogy az én szemüvegem 4 éves és semmi baja, a biztosítást sem kellett beváltanom, mert egy karcolás sincsen rajta. Vigyázni kell rá, ennyi.
2014. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért egy szemüveg sem tart örökké, meg hát direkt úgy csinálják, hogy a garancia lejárata után menjen tönkre. A optikáknak nem érné meg, ha mindenki csak egyszer venne életében szemüveget. Ki van ez találva... Amúgy neked éppen szerencséd volt, hogy kifogtál egy olcsó és jó szemüveget, vagy ritkán használod, vagy nem csinálsz semmi olyant, amiben károsodhatna. Párom pár éve csináltatott egy drága, márkás szemüveget magának, de fél éven belül szét is esett a keret, úgy hogy nem mindig lehet adni a márkára. Nekem ez a mostani szemüvegkeret már öt éve meg van, de hát használódik, mindennap viselem, még csoda, hogy ilyen sokáig bírta. De főleg a lencse zavar, mert erősebb kellene, de mint írtam, nem is a keret az drága, hanem a lencse. Nekem elég erős dioptria kell és nem könnyű a keretbe csiszolni. Akinek csak 1-2-es dioptriára van szüksége és nincs is különbség a szeme között, vagy csak olvasásra kell, annak szerintem könnyebb dolga van. De sajnos én a bal szememre szemüveg nélkül szinte semmit nem látok. Szóval ne ítélkezzen senki, amíg nem is ismeri a helyzetemet... Régen jártam úgy, hogy egy viszonylag olcsó szemüveget készíttettem, hamar tönkre is ment, ezért nem ragaszkodom az olcsó kategóriához túlságosan. Egy szemüvegnek masszívnak, erősnek kell lennie, s pont ezek a legdrágábbak sajnos.
2014. jan. 29. 12:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom több mint 5 éve használja ugyanazt a szemüveget. Állandóan hordja. -2 és -2,5-ös lencsék. Pára és karc mentes üveg; mágnesesen csatlakoztatható napszemüveg lencse a keretre. 15ezer alatt volt.

A testvérem tavaly csináltatott új szemüveget (szintén állandóan hordja) az egyik szemére szemüveg nélkül egyáltalán nem lát, a másik csak -3-as. Neki is kijött 25ezer alatt (pedig ő is kért hozzá extrákat)


Nem a masszív, erős keretek a drágák, hanem a divatmárkásak.


Hányas szemüveged van, hogy olyan drága a lencse?

2014. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A jobb -1,5, a bal -4,5, az is baj sajnos, hogy nagy a különbség a kettő között, ezért nehéz dolga szokott lenni a doktornőnek is.
2014. jan. 29. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!