Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet valahol kérvényezni...

Lehet valahol kérvényezni szemüveg készítésre támogatást?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok és nincs túl sok pénzem új szemüveg készíttetésére, pedig már nagyon kellene. Nem adnak valahol valamiféle támogatást erre?

2014. jan. 29. 11:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezt 15ezer alatt ki tudod hozni:

Szemüveg: i-ware 23284 Elegáns kialakítású, damilos, női keret, mágneses, UV szűrős napszemüveg előtéttel. Szára műanyag, fém díszítéssel. Az ár szemüveglencse nélkül, de ajándék szemüvegtokkal értendő. Ár:7.990 Ft

[link]

Lencse (nem a legolcsóbb): 1,53 PNX / 1,5 törés-, ütésálló

Ütésálló műanyag lencse, fúrt és damilos kerethez.

Tükröződésmentes réteg Az árban benne van

Karcmentes réteg Az árban benne van

Ár: 5.960.-

Összesen fizetendő: 13.950.-

Kiszállítás futárcéggel: 790.- Ft.


15ezer alatt kapsz egy napszemüveg előtétes, 2. kategóriás lencsés szemüveget, hozzá való szemüvegtokkal.

2014. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Most voltam szemüveget csináltatni, fém keretet ajánlottak, mert az vmivel jobban bírja és könnyebb javítani, az 22.000 Ft volt (ez még az olcsó-közepes kategória). A lencse közepesen vékony (nem extra, az drága lett volna nagyon, a nem vékonyított meg nem ajánlott, mert kiderült, hogy romlott a szemem és 5-ös dioptriás kell, az meg azért elég ronda, vastag lenne vékonyítás nélkül). Így lesz a komplett szemüvegem kb. 45.000 Ft. Drágábban is kijöhettem volna, ha akartam volna. Olcsóbbért is, de a lencsébe nagy beleszólásom nem volt, a keretet meg nagyon meg kell gondolni milyen legyen.
2014. febr. 19. 14:37
 13/14 anonim válasza:
33%
Én csak azt nem értem, hogy aki az értelmes válaszokat, segítséget sem fogadja meg, az minek kérdez? Egyáltalán nem kell 45 ezret fizetni egy szemüvegért, főleg ha az embernek nincs is nagyon rá ennyi pénze... Én most csináltatok magamnak 12 ezerért szemüveget, és ráadásul még divatos is.
2014. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
71%

Azért nem fogadja meg a válaszaitokat, mert inkompetensek vagytok a témában. Ha nektek is -5 felett lenne a dioptriátok, és vékonyítás nélküli 2 kilós üveglencsét kellene hordanotok, akkor lehet máshogy állnátok a kérdéshez.

Meg persze nem kell itt ,,extra" sem: minek ide karcmentesítő réteg, megtörlöd, és egy hét alatt nem lehet átlátni rajta, dobhatod ki.

Teljesen igazad van, ha már munkanélküli az ember, akkor a szar is jó neki, mert ő biztosan tehet róla, hogy 1 pluszadó miatt kirúgtak pl. 20% munkaerőt.

A témához illően pedig, amikor én kérdeztem,mondták, hogy a -5,25-öm nem elég magas még a támogatáshoz...

A szemműtét lenne az igazi, mert ugyan több százezer, de szemüvegre is elfizeted részletekben, csak én nem merem bevállalni.

Am nekem is 20 volt a keret, meg 17 a lencsepár és vagy 2-3 ezer munkadíj. A lencse Sola-ajánlom nagyon, ez a legkisebb vékonyítás, csak felette volt még Solából 24, 32 ezer, és még e fölé jött a Zeiss, de azt már nem mertem megkérdezni, hogy mibe kerül. Ha olcsó!(=edzésen ráléptek nem tört el, 1 forintos keret is van, ha mákod van, nem törik el, amire másodjára felveszed :D ) keretet vesz az ember (15-25 ezer), akkor fel se szokták ajánlani a drága lencsét.

2014. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!