Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha munkanélküli cukorbetegként...

Ha munkanélküli cukorbetegként lejárt a TB-m, az önkormányzat pedig nem vállalja át, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja lejárt a TB-m, így nem kapok orvosi ellátást és nem kapok gyógyszertámogatást! Tablettás cukorbeteg vagyok, kezdődő érszűkülettel, magas vérnyomásos, és még fekélyem is van. Saját költségen nem tudom kiváltani az összes gyógyszeremet. :-( Három vérnyomáscsökkentőből kettőt kiváltottam teljes áron, de többre nem telik. A harmadik vérnyomáscsökkentőt, az érszűkület gyógyszert már nem tudtam. Néhány nap múlva elfogy a cukorgyógyszerem is. :-(

A Terézvárosi önkormányzat arra hivatkozva nem segít, hogy vagyoni vizsgálódásuk alapján van egy 12 éves autónk és nejemnek egy fél telke. Ezek meghaladják a lakóingatlan feletti 600 ezer forintos vagyoni határt.

Biztos úgy képzelik, hogy adjunk el mindent és majd abból fizessük magunk után a TB-t (a többesszám nem véletlen, hiszen nejem is munkanélküli).

De ha meg is tenné az ember, nem lehet egyik napról a másikra eladni pl. egy telket. Addig mit a fenét csináljak? Erre ők sem tudtak választ adni. Ráadásul a telek fele sógoromé, akit nem kötelezhetünk eladásra, mert mi megszorultunk.

Hozzátenném, a vérnyomásom rettentő magas jelenleg is. De nem merek orvoshoz menni. :-( A cukrom még rendbe van, de nem tudom, mi lesz, ha nem lesz gyógyszerem. :-[

Ha bemegyek a NAV-hoz, rögtön kifizettetik velem az elmaradt TB-t, ill. azonnal fizetni kell a törlesztést, ha megadják a részletfizetés lehetőségét? Még azt sem tudom, miből fogom fizetni magam után a havi 6600 Forintot. :-(



2014. febr. 5. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Az orvostól nem lehet egy olcsóbb gyógyszert kérni. Sokszor a drágábbat írják fel.
2014. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem a legdrágább van felírva. Sajnos a gyógyszereket nem lehet összevissza váltogatni. A vérnyomásomra fél éve kaptam a jelenlegieket, a cukorgyógyszerből az olcsóbb nem vált be. :-(

Sajnos, ha teljes költségen kell/ene kiváltanom az összes gyógyszeremet akkor kb. 40-50 ezer forint lenne havonta :-(((

Közgyógytámogatást most intézem, talán azt megkapom. (Avval kapcsolatban nem vizsgálnak vagyoni helyzetet csak jövedelmet. Pedig egy szobában ülnek egymás mellett az ügyintézők.)

A NAV-hoz pénteken megyek. Előre ideges vagyok. (pedig nem akarok az lenni)


/kellett nekünk ez a jó kis kapitalista világ :-( 28 éve melózom és ide jutottam :-( /

2014. febr. 5. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:

"arra hivatkozva nem segít, hogy vagyoni vizsgálódásuk alapján van egy 12 éves autónk és nejemnek egy fél telke. Ezek meghaladják a lakóingatlan feletti 600 ezer forintos vagyoni határt"


Ez nem egészen így van.

A törvény szerint:

"b)20 vagyon: ha e törvény másként nem rendelkezik, az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek


ba) külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a harmincszorosát, vagy


bb) együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát


meghaladja, azzal, hogy a szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátások jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű;"

Azaz a lakásotok ahol laktok, nem számít vagyonnak.

A vagyontárgyak értéke pedig darabonként 855 ezer, összességében 2 millió 280 ezer lehet.


Orvosi ellátást kell kapnod, függetlenül attól, hogy rendezett-e a jogviszonyod, vagy sem.


A telket írassátok át a gyerekeitek nevére.

(gondolom, az autó értéke a határ alatt van)

2014. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet, arra gondolnak, egy bármilyen autó minimális fenntartási díja többtízezer forintba kerül, ha csak ott áll a ház előtt. Amikor meg még használja is valaki, már tényleg durva a rá költendő összeg.


Tudom, volt nekem is öreg VW kombi autóm régebben.

Amikor eladtam 18 éves korában, nem az az összeg jelentet sokat, amit érte kaptam. Az kb. százezer forintot jelentett. Viszont amit nem kellett kifizetni utána, az már elég jelentős összeg volt.


Szerintem most érdemes lenne megválni a koros, többnyire gyakori szervizre szoruló kocsitól és ha kicsit össze szeditek majd magatokat, akkor valami újabb használtba lehetne befektetni.


Ami meg a kocsi súlyadó-szerviz-üzemanyag-vizsgáztatások-kocsiápolási kellékek, téli-nyárigumik a fagyálló ablakmosótól a kenőanyagokig, öregebb autónál randszeres karosszéria munkák, stb. vásárlásának-fizetésének a megszűnéséből marad, abból sok mindenre jut majd.


Ez csak egy ötlet, mert én már megtapasztaltam mennyire fellélegzik az ember, ha nem kell kocsira költeni.

2014. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Viszont az első a cukorra ható gyógyszer, amit mindenképp szedni kell!!! Még ha a kocsi eldása árán, akkor is.

Anélkül először jönnek a szövődmények és utána már nem mondom tovább.


A vérnyomás csökkentő szintén fontos, a diabétesz szövődményeinek a csökkentésére.


A koleszterin szint csökkentése megint nagyon fontos lenne. Arra én (hasonló problémával) lenmag olajat használok. Azzal növelem a védő koleszterin szintjét.

Segít eltávolítani az érben keletkező lerakódásokat.

Az aszpirinnek napi 100mg-os adagja nem engedi össze csapódni és lerakódni a vérben erre hajlamos dolgokat, ami az érelmeszesedést okozza.


Amióta szedek ezeket, azóta nem romlik, sőt javul a kezdődő retinopátiás elváltozás a szememben.

Igaz, az sem olcsó. Kb 700,-Ft 2 dl.

A szegedi gyártónál fél liter kerül 950,-Ft-ba.


Viszont a cukorra felírt gyógyszer szigorúan szedni kell, különben sajnos gyorsan tönkre megy a szervezet.


Jobb ötletet tényleg nem tudok mondani, mint egyelőre meg kellne válni az autótól. :(

Annak az így elmaradó költség kiadásaiból már jutna az egészség megőrzésére.

2014. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
53%

Szia! Nem tudom, hogy Terézvárosban hogy van, de ezt már nem az önkormányzat, hanem a járási hivatal intézi.

Vagy ha nem is épp így hívják, de akkor is másik:

[link]


Kérelmet kell leadni a meghosszabbításhoz és ebben tényleg van vagyonnyilatkozat.

Viszont mi az, hogy vizsgálódtak?

Ők nyomozták ki, hogy mennyi a vagyonod?

Ismerősömnek papíron nagyobb vagyona van (szintén telkek), mint 600ezer érték, de valójában nem érnek annyit, és ezért a vagyonnyilatkozatra is kisebb összeget írt, senki nem nézte, sőt az ügyintéző mondta neki, írjanak kisebb összeget.


Az értékhatár szerintem is 800 ezer Ft felett van...

Szerintem érdemes lenne akár új papírt készíttetni, pl. az autóról, annak értékéről, és lemenni az értékhatár alá.

Megkérdezni az ügyintézőt, hogy mi a pontos értékhatár, ami alatt még átvállalják a tb-fizetést.

Vagy készíttetni egy szerződést, hogy a telek teljesen a sógor nevére kerüljön, és belefoglalni a szerződésbe, hogy el kell adni, és a sógornak fizetni kell, amikor el lett adva. Vagy ha van gyermeked, annak a nevére íratni.


Gyógyszer: próbáltad már a gyógygomba-kivonatokat? Nálunk bevált, sokat javít a vérnyomáson, cukron, olvass utána neten.

Nem árulom, nem azért írtam, hanem mert tényleg jó, érdemes utánaolvasni.

2014. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én (Budapest, X.kerület.) Kőbányán lakom. Az össz jövedelmem a 20300 Ft magasabb összegű családi pótlék. Melyet saját magam kapok, saját magam után. Tartós betegség miatt. TB-t ebből nem fizet a M.Á.K.! Azt nekem kellene! Épp ezért én is minden évben a kerületi önkormányzathoz fordulok, hogy fizessen TB-t, utánam. Ezt minden évben meg is kapom. Jelenleg az édesanyámmal, élek egy háztatásban. Az édesanyám 59 éves, és nettó 88.000 Ft a fizetése havonta. Én jelenleg 36 éves vagyok, és mindössze a 20300 Ft a jövedelme. Próbáltam már el helyezkedni dolgozni. De a munkaügyi központban is csak olyan közmunkát tudnának adni, amihez egészségügyi alkalmassági vizsgálat kell. Az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton, meg mindig egészségügyileg alkalmatlant kapok. Így a munkaügyi központ nem tud el helyezni. Így kénytelen vagyok, az önkormányzathoz fordulni TB ügyben. Illetve most már nekem is, a kormányhivatalhoz kell menjek. 2011-ben édesapám elhunyt, emiatt örököltem 1/4 ingatlant amely egyébként özvegyi haszon élvezett terhel édesanyám javára. Ez az ingatlan az a lakás amiben egyébként is lakom édesanyámmal. Tehát van egy 1/4 ingatlanom özvegyi haszon élvezettel terhelve. Az ingatlan 1/4 részének értéke 1300000 Ft ez az összeg már a haszon élvezeti jogot le számítva értendő. Tehát 1300000 Ft + özvegyi haszon élvezett. Ennek ellenére meg kaptam a TB támogatást 2013. Decemberében. Autóm nincs, más ingatlanom sincsen! A TB támogatást a következő indoklással kaptam meg: (TB) Egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából szociális rászorultságának igazolásáról hatósági bizonyítvány kiadását kérte. A kérelmező egyedül él, az egy főre jutó jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 150-%át, amely jelenleg 42750 Ft. A tényállás alapjául elfogadott bizonyítékok, íratok: igazolás a családi pótlékról, a kérelmező saját nyilatkozata. A hatósági bizonyítvány kiállítása a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 54. §-án, valamint a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 83. §-án alapszik. -(Megjegyzés: Felnőtt korú személy esetén, a jövedelem figyelembe vétele, csak a házastárs és le származottaknak a jövedelme számít. Tehát nálam ez esetben az édesanyám jövedelmét nem veszik figyelembe. Hiába igazoljuk le!)
2014. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Az az ingatlan, amiben életvitel szerűen élsz, nem számít vagyonnak. Tehát teljesen mindegy, hogy annak a lakásnak amiben laksz, egy része a te neveden van és milyen értékben (akár 100milliós értékű is lehetne a részed). Az özvegyi haszonélvezet pedig még ennyi szerepet sem játszik.

"Tehát nálam ez esetben az édesanyám jövedelmét nem veszik figyelembe. Hiába igazoljuk le!)"

Minek igazolod le édesanyád jövedelmét?

A törvény értelmében a 20 év fölötti személynél nem számít a szülő jövedelme, azt fel sem kell tüntetni az igénylésben.

Ennyi jövedelemmel (20300 Ft magasabb összegű családi pótlék) FHTra is jogosult lennél. A szükséges 30 napot pedig önkéntes munkával is teljesítheted.

2014. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as válasz író részére: köszönöm a ki merítő válaszodat. De lenne egy pár apróság amit kérdeznék tőled. - "Ennyi jövedelemmel (20300 Ft magasabb összegű családi pótlék) FHTra is jogosult lennél. A szükséges 30 napot pedig önkéntes munkával is teljesítheted." - rész írásod kapcsán! Mi az a FHT? És ahhoz minek 30 napos önkéntes munka? Mint írtam az előző írásomban is, a családi pótlékot egészségügyi állapotom miatt kapom. A közmunkában, vagy az önkéntes munka részt szívesen vállalnék, de csak olyat amihez nem kell egészségügyi alkalmassági, mivel azt nem kapom meg. Emiatt pl. egy utca seprős közmunkát se kapok meg. Mert fizikailag képtelen vagyok napi 8 órai egy huzamban fizikai munkát végezni. Ezért a csak olyan közmunkát vagy önkéntes munkát vállalhatok amire alkalmas vagyok. Ezt jó lenne meg értened. Köszönöm türelmed, és meg értésed.
2014. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jocomano77 nevű felhasználó részére:

"Mi az a FHT?"

Foglalkoztatást helyettesítő támogatás.

"És ahhoz minek 30 napos önkéntes munka"

A törvényi feltételben szereplő 30 munkanapot ezzel is teljesítheted.

"csak olyat amihez nem kell egészségügyi alkalmassági,..."

A legtöbb önkéntes munkához nem kell semmilyen egészségügyi alkalmassági.

"...mivel azt nem kapom meg"

Nem minden munkakörhöz ugyanaz az eü.alkalmassági.

Van amire nem kaphatod meg (az állapotodból kifolyólag), van amire megkaphatod.

"Ezért a csak olyan közmunkát vagy önkéntes munkát vállalhatok amire alkalmas vagyok."

Ha megírnád, miért kapod az emelt családit, mi a betegséged, talán munkakört is tudnánk ajánlani (van tolószékes, deréktől lefelé teljesen béna ismerősöm, aki dolgozik: hivatalosan, alkalmasságival. Egy utcabelink szellemi fogyatékos "gyereke" szintén bejelentve dolgozik)

"Ezt jó lenne meg értened."

Megértettem: vannak munkák (az első kommentedből nem derül ki, hogy mik) amikre nem kapsz orvosi alkalmasságit.

Viszont hidd el, hogy van olyan, amire kapnál, és van olyan önkéntes tevékenység, ahova nem is kell.

Életem több mint 50 éve alatt, már tapasztaltam pár dolgot ilyenekkel kapcsolatban is, nem egyszer rá voltam szorulva, hogy magam járjak utána a dolgoknak.

2014. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!