Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van, ha munkanélküli...

Mi van, ha munkanélküli szociális juttatás ideje alatt az önkormányzat olyan munkára utal ki, ami nem a végzettségemnek megfelelő?

Figyelt kérdés
Középfokú végzettségem van, angolúl beszélek, ez regisztrálva is van és takarítani akarnak elküldeni valahova.

2013. okt. 12. 11:20
1 2
 1/19 anonim válasza:
91%

Vagy ellátod, vagy ugrik a segély.

Most ugye te se gondolod komolyan, h pacsira fog neked járni a segély, mert elvégeztél egy bohócképzőt...

2013. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem komolyan gondolja, sajnos. 0 valóságérzékkel megszereznek egy papírt, hogy aztán különbnek erezzek magukat és legyen mentségük a munkakerülésre. :(
2013. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Semmi két diplomával nyelvvizsgával megcsináltam neked sem lesz tőle semmi bajod.
2013. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Amikor regeltem az önkormányzatnál, annyit mondott a csaj, hogy a végzettségemnek megfelelő munkakört fognak kiosztani. A végzettségem info szakérettségi egy eléggé elismert szakközépiskolában, amiről direkt be is kérték az érettségimet, hogy az alapján adjanak majd munkát. A takarításhoz, szerintem nem kell egy k@rv@ érettségi, nem is a munka a legnagyobb bajom, hanem a hely ahova vinni akarnak. Tisztában vagyok vele, hogy, ha nem fogadom el, akkor ugrik a 22rongy, de a jó k anyjukat, ha ilyen melóra akarnak kirakni.

A másik, amit nem tudok, ha esetleg elvállalnám és közbe mondjuk behívnak valahova interjúra, amire elég nagy esély van, mert heti rendszerességgel járok, akkor mi van?! Ha nem megyek be dolgozni, akkor ugrik minden?!

2013. okt. 12. 12:58
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell végzettségednek megfelelő adniuk. Nekem nem jó nevű iskolai érettségim volt hanem 2 diplomám nyelvvizsgám mégis elküldtek.

Meg kell beszélni ha állásinterjúra mész akkor más nap ledolgozod azt a napot.

2013. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Minden héten mész állásinterjúra és még sehova nem vettek fel? Látod ennyit ér a ku.va nagy végzettséged... Ne haragudj de egy info szakérettségivel nem vagy akkora ász mint azt gondolod. De majd rájössz...
2013. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És, akkor mi a t@k@m ér itthon bármit is, ha 2 diplomával, nyelvvizsgával sem tud elhelyezkedni az ember? Vicc az egész. Nem azért tanultam éveken át, hogy az út szélét kaparjam. Nem vagyok nagy ász, nem is azt mondom, de, nem fogok elmenni fogatlan nyolcosztályosok mellé minimálbérért seperni, az biztos. Tényleg az a vicc, hogy szó szerint zavarják külföldre az embert.
2013. okt. 12. 16:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de tényleg úgy beszélsz, mintha olyan nagy durranás lenne a végzettséged. De lásd be, ez semmi, legalábbis a munkaerőpiacon. Tanulnod kellene még, ha nem akarsz az út szélén kapirgálni.

Mivel be vagy regisztrálva, így bármilyen munkára kiküldhetnek, senki nem fogja a végzettségedet nézni. Irodai munkára azokat küldik, akiknek diplomájuk van. Az érettségi ma már semmi.

2013. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

"de, nem fogok elmenni fogatlan nyolcosztályosok mellé minimálbérért seperni, az biztos"


Igen, ertjuk, hogy te kulonb vagy, meg kenyelmesebb otthon ulni es az adofizetok penzen eloskodni.

2013. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Azért egy érettségi akár milyen iskolából is( ha olyan jó iskola lett volna minimum egyetemre mentél volna tovább)nem nagy szám. Szakma meg érettségi után egy év vagy OKJ tanfolyamon pár hónap attól még nem vagy egy nagy szám. Nem kellene ennyire fennhordanod az orrod.


Egy hónap közmunka után megtaláltam a tökéletes munkát.

2013. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!