Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem jár a Foglalkoztatást...

Nem jár a Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatás, de szeretnék közmunkát kapni. Az önkormányzathoz vagy a munkaügyi központba menjek?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Üdv. Tudomásom szerint ez ügyben az önkormányzat az illetékes.
2013. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Önkormányzat.
2013. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt olvastam az egyik kérdésnél, hogy ha nem kap valaki FHT-t, akkor nem valószínű, hogy kap közmunkát. Ez igaz?
2013. okt. 5. 23:38
 4/17 anonim ***** válasza:

Vannak állami közmunkák, amire az is mehet, aki nem kap fht-ét, ezek erdőben, gátakon végzett munkák és ritkábban vannak, nekem így mondta az ügyintéző a munkaügyiben, azt nem tudom hol kell rá jelentkezni.

Jelenleg én is ebben a cipőben járok, nem jár a fht, így sima közmunkára sem lehet jelentkezni, pedig szerettem volna.

2013. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én az első válaszolo vok detto ugyanez a szitu nálam is

gátakra mennék csak mostlenn van a viz sztem mindenhol

dunába is van vagy 25 cm viz

2013. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nekem az utolso munkám részmunkaidős közmunka volt 6 hónapig

2011ben.

Akkor én jogosult vagyok Foglalkoztatást Helyettesitő Támogatásra? Az az FHT nem?

2013. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vannak feltételei, de ha egyedülálló vagy és nincs vagyonod, akkor igen. Amúgy nézik az 1 főre eső jövedelmet, ami 25650-nél nem lehet magasabb, én már itt buktam, meg a vagyonát annak is, akivel együtt élsz, külön nem lehet értékesebb, mint 855ezer, ha több is van, akkor együtt kicsivel 2 millió felett van a határ, menj be az önkormányzathoz ott adnak felvilágosítást és nyomtatványt, amit ki kell tölteni.
2013. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
értem
2013. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A közfoglalkoztatásban első körben az FHT-ban részesülő személyek közül kell választani, ilyen támogatást nem kapó embert akkor lehet a regisztrált munkanélküliek listájáról kiközvetíteni, ha olyan szakképzettséggel rendelkezik, amellyel az FHT-sok közül senki, de a közfoglalkoztató az adott szakképzettséget igénylő feladatra vonatkozóan adott le munkaerő igénylőt a munkaügyi kirendeltségnek.

Nem kizárt, többször is volt rá példa, de elsőbbséget az FHT-sok élveznek.

2013. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak: mindkét helyre be kell menni. Elképzelhető, hogy egymáshoz fognak küldözgetni, de nem árt, ha ismerik az arcodat, önéletrajzot is vihetsz magaddal. A munkaügyiben nyilvántartják a végzettséget, és az alapján közvetítenek, az önkormányzat meg ha ismer, akkor esetleg megkérdezheti a közvetítés előtt a munkaügyit, hogy nem lehetne esetleg, hogy XY-t közvetítsék?
2013. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!