Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Középiskolai tanár vagyok,...

Középiskolai tanár vagyok, október óta az egyik tanítványom gyakran elájul, mit tegyek/tegyünk?

Figyelt kérdés

Az október hatodikai ünnepségen kezdődött, amikor elájult a lány. Akkor nem gyanakodott senki semmire, ez elő szokott fordulni. Viszont rá két hétre az egyik folyosón esett össze, evett-ivott előtte. Nem szimulált.


Ezután felhívtam a szülőket, ők meg vannak győződve arról, hogy mindössze megjátszásról van szó, nem akar iskolába járni. Ennek ellenére megígérték, hogy elviszik kivizsgálásra.


Körülbelül egy hónap múlva megint előfordult, pont az én órámon, egyszerűen ledőlt a székről. Ezúttal az igazgató telefonált a kedves szülőknek, akik lecsapták a telefont. Azóta nem hajlandóak velünk kommunikálni. Úgy voltunk vele, ha még egyszer megtörténik, azonnal mentőt hívunk, majd intézkedünk.


Tanítványom pár héttel később kezdett jobban lenni, le is ültünk beszélgetni, azt mondta, minden rendben van, úgy érzi, hogy tényleg jobban van. Rákérdeztem a vizsgálatokra is, de azt válaszolta, hogy nem szükséges. Nem értettem, hiszen ez nem játék...


Egy ideig nem volt semmi probléma, tényleg jobban nézett ki. Aztán villámcsapásként jött, amikor kisétált az iskolából, és szimplán elájult. Kihívtuk a mentőt. Nem vitték be, mert utána jobban lett, és a lány is hevesen tiltakozott, ami elég furcsa volt.


Azóta nem fordult elő többször, viszont rendszeresen vérzik az orra órán, sokat fogyott.


Talán nem itt kéne feltennem a kérdést. Csak gondoltam, megkérdezem, hogy itt mit gondolnak az emberek. Senki nem érti a helyzetet, a szülők elérhetetlenek, mi pedig nem erőltethetünk rá a lányra semmit.


Nem szeretnénk őt elveszíteni, mert nagyon kedves diákunk.


Ti mit gondoltok, mi ilyenkor a teendő?


Kérlek benneteket, ne írjatok olyan jellegű dolgokat, hogy ezt nekem kéne tudnom! Egy-két tanácsra lennék kíváncsi.


Köszönöm, ha elolvastad, és köszönöm, ha válaszolsz!



2014. febr. 14. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
nem lehet ilyenkor a gyermekjóléti szolgálatnak szólni esetleg?
2014. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Húha, itt valami nagyon komoly családi probléma lehet a fizikai betegségen túl. Nincs esetleg iskolaorvos elérhető távolságban? Sajnos amíg sem a gyerek, sem a szülők nem működnek együtt a kivizsgálásban, az iskola lehetőségei korlátozottak (max. a gyermekvédelmiseken keresztül lehetne lépni, de ugye ez egy komoly konfliktushelyzet lenne a családdal - vsz. kivennék a gyereket az iskolából, átvinnék olyan helyre, ahol nem figyelnek rá ennyire). Van-e esetleg olyan tanár, akivel szemben a leányzónak különösen nagy bizalma van, neki talán elmondaná, hogy mi a baj.
2014. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Tudjátok,h kivel/kikkel van jóban a gyerekek közül? Esetleg nála/náluk lehetne érdeklődni, hátha tud valamit a családról. Persze csak bizalmasan rákérdezni. Én is tanítok, nálunk a diákok nagyon sokat tudnak egymásról, a családokról.
2014. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 S. Balázs ***** válasza:
54%
A #2-es hozzászólónál erősebb állítást kockáztatok meg: a fizikai tünetek a komoly családi probléma következményei is lehetnek. Ezesetben viszont nem az orvos a megoldás, hanem valamilyen módon információt szerezni. Ennek mikéntjére viszont nincs tippem.
2014. febr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a Gyermekjóléti szolgálatnak kell szólni. Ha máshogy nem megy, ők majd védelembe vétellel kényszerítik a szülőket, hogy vigyék el kivizsgálásra a lányt.
2014. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem elég sok minden nem tiszta itt....kicsit fake gyanús.


DE, vannak a gyereknek nagyszülei is, velük felvenném a kapcsolatot, ha van testvére, vele is. Ott vannak a barátai, velük is lehetne beszélni. Minden iskolában van iskolaorvos, akiknek évente meg kell csinálniuk a különböző méréseket és ellenőrzéseket, ha valamit nem találnak rendben akkor elküldik a gyereket orvoshoz. Ha a szülő nem tesz semmit, fel kell hívni a Gyermekjóléti Szolgálatot, ahogy írták azt mások is.

És bocsánat, de meg kell jegyeznem,hogy szomorú,hogy ezt egy tanári kar és az igazgató nem tudja magától..

2014. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!