Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti is jártatok már úgy, hogy...

Ti is jártatok már úgy, hogy idős (mondjuk 80 év feletti) rokonotokat nem akarták rendesen megvizsgálni, ellátni a kórházban az életkorára hivatkozva?

Figyelt kérdés
Ma éltem ezt át másodszor. Az előző a nagypapám volt, ma meg a mamám. Tudom, hogy alig van kapacitás az egészségügyben, de csak azért mert valaki már 84 éves, azt hagyni kell meghalni, mi meg nézzük végig tehetetlenül, hogy az orvos nem hajlandó foglalkozni vele? És még mi lettünk lecseszve, hogy mit képzelünk, ő már ennyi idős, csoda, hogy él. Van benne igazság, de szerintem ezt nagyon nem így kéne. Mi a véleményetek, tapasztalataitok?

2014. máj. 24. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapámmal jártam így, személyes ismeretség alapján másik korház lett a megoldás
2014. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Idős-otthonban dolgozom, Regényt tudnék írni az orvosi hozzáállásról, pláne, ha a lakcíme bentlakásos otthoné. Keressetek egy másik orvost, mert olyat is láttam, amikor a 86 éves hölgynek csípőprotézis ültettek be, vagy a 88 éves szívbeteg férfinak sugárkezelést írtak elő.
2014. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, szerencsések vagytok, nekünk nincs ilyen személyes ismeretségünk. Tudod, hirtelen fulladni kezdett, de előtte teljesen jó általános állapotban volt, gyógyszert se sokat kellett szednie a kora ellenére. Aztán haza zavartak egy recepttel, meg hogy gondoskodjunk az ápolásáról...
2014. máj. 24. 16:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez egy sürgősségi centrumban volt, reméltük, hogy legalább a belgyógyászatra helyezik pár napra, hogy biztonságba tudjuk, és kivizsgálják, megfigyelik, vagy gyógyszert állítanak be
2014. máj. 24. 16:04
 5/6 anonim válasza:
82%
Hétfőn a körzeti orvossal írassatok beutalót! Ott talán jobb ellátást kap. Egyébként a sürgősségi osztályokra országszerte jellemző, hogy fel vannak háborodva, hogy zavarni merted őket.
2014. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát az még oké, de úgy néztek ránk, mintha sorozatgyilkosok lennénk, kimondatlanul is azt lehetett érezni, hogy vádolnak azzal, hogy csak meg akarunk tőle szabadulni, lepasszolni őt a kórházba, pedig nem is erről van szó. Ez nem igazság.
2014. máj. 24. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!