Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek, egy asszisztensnek...

Mit tegyek, egy asszisztensnek nincs titoktartási kötelezettsége?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségben szenvedek,emiatt pszichológiára járok fél évente,hogy a körzetim is felírhassa gyógyszereim.Erről nem szívesen beszélek senkinek,az előítéletek miatt (mindenki elmebetegnek hiszi aki ott egyáltalán volt)

Bekerült a családba egy hölgy,aki abban az intézményben dolgozik,és pont ő volt az asszisztense az orvosomnak.

Most kiderült,hogy már az egész család tudja,hogy pszichiátriai kezelt vagyok,mert ugye fél évente járok.

Szeretnék tenni e "kedves" hölgynek valamit a munkahelyén,mert szerintem ez nagyon inkorrekt volt,hogy örökre tanulja meg,hogy nincs joga ilyet tenni más emberrel.Nem tehetne ilyet.Most mindenki hülyének néz.


2009. dec. 30. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben betudod bizonyítani,hogy ő beszélt ki,akkor tegyél panaszt az orvosnál,vagy a főnökénél.Ez súlyos fegyelmi vétség.
2009. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd föl! De mielőbb! Betegjogi képviselő, leírás legyen, hivatalos feljegyzés, minden! Ha ezt nem viszed keresztül mielőbb, akkor utána duplán fogsz bűnhődni, mert egyre többen röhögnek majd rajtad: és látni fogják, hogy veled mindent megtehetnek, mindent meg is fognak tenni...
2009. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az asszisztenst éppúgy köti a titoktartás, mint az orvost! Soha, semmilyen körülmények között nem adhat ki információkat a betegekről, még a családban sem. Nyugodtan tegyél panaszt a betegjogi képviselőnél illetve az intézményvezetőnél is! És igaza van az előttem szólónak, a saját érdekedben ne hagyd ezt annyiban, mert így még lovat is adsz alá, azt hiszi, bármit megtehet.

Állj ki magadért! Egy pánikbeteg nem zizi!

2009. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Főnökénél panaszt kell tenni,neki is hagy legyen pár kellemetlen perce.Gondolom mekkora az iq-ja.
2009. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha panaszt teszek,félek,hogy elmérgesedik a helyzet (mert ugye azt a nevemmel tehetem),de ezt tenném legszívesebben.100 % -ra tudom,hogy ő az aki közhírré tette,tele van rosszindulattal.
2009. dec. 31. 07:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd meg, legalabb masok erdekeben. Ezt nem lehet csinalni. Ez olyan, mintha egy nemi eroszakot vagy gyilkossagot nem jelentesz. Legkozelebb engem fog rossz helyzetbe hozni, vagy valakit, akit szeretek, mert te most nem akarsz kellemetlen szitut? Ne mar.... Tedd meg a lepeseket
2010. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!