Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen változtatás történt,...

Milyen változtatás történt, ami miatt így beszigorodott a gyógyszer-kiadás? Főleg gyógyszerésznek vagy asszisztensnek!

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. éveken át a kutyának váltottuk ki ugyanazokat a gyógyszereket (embergyógyszerek amúgy), és sosem fogta ott a receptet, így aztán megszoktuk, hogy az az egy recept elég volt évekre. Na most meg futkoshatunk mindig újat iratni.


Valaki világosítson fel lécci, hogy milyen új rendelkezés van, ami miatt most már az állatorvos pecsétszámát is külön beírják, és ami miatt ennyire beszigorodott az egész. Mi történt?

Nagyon köszi előre is!


2011. ápr. 23. 10:22
 1/2 anonim válasza:
Nem a gyógyszer nevét kell nézni, hanem a hatóanyagát. Sajnos mostanában már legalább száz gyógyszert gyártanak ugyanazzal a hatóanyaggal gazdaságpolitikai szempontok miatt. Nekem pár hónapja egy sima Kálium-permanganát-ot (hypermangán) sem adták ki, hiába mondtam, hogy szinezésre használom, nem akarom megenni. Erre azt mondták, hogy mégsem adhatják ki, mert kábítószer előállításra is alkalmas.
2011. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát ez izgi, akkor hasmenés elleni szert se adjanak ki, mert van benne ópiát ...

én úgy tudtam, hogy van egy kormányrendelet, és abban fel vannak sorolva a kábszernek számító anyagok, amk azon kívül van, az nem az, hiába elvileg lehetne

hát zűrzaar továbbra is ez nekem

2011. ápr. 30. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!