Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy barátnőm vágdossa magát...

Egy barátnőm vágdossa magát borotva pengével és utána amikor vérzik a keze, hogy állítsa el, hogy ne veszítsen olyan sok vért? És mennyire veszélyes a vágdosás ha nem az ereket vágja?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok.. Köszönöm..

#veszély #vér #vágás #ér #heg #penge #vagdosás #szike #borotva penge #vérzés elállítás
2014. jún. 16. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez így mehet is a mentális egészség rovatba.
2014. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem akar vért veszíteni ne vágja meg magát 1xű
2014. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gyémántlány ***** válasza:

A vagdosás minden szempontból veszélyes, teljesen mindegy, hogy az erek esnek-e áldozatul, vagy nem. Ez egy olyan mentális betegség, amiből nagyon fontos, hogy kigyógyuljon az illető, úgyhogy inkább azt a kérdést tedd fel, hogyan szoktathatnád le róla, vagy kitől kérj segítséget.

Mondd el neki, hogy forduljon pszichológushoz, és, hogy te mindenben támogatod, amíg nem árt magának. Mindenképpen orvosra lesz szüksége.

2014. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szorítja egy anyaghoz. Nem értem, mi értelme van ennek, de ha jobb neki, hát egészségére!
2014. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bőrt vagdal (falcol) nem lesz vészes a vérveszteség, nem olyan szinten, hogy gondot okozzon, veszélyes ilyen szempontból nem lesz.

Fertőtleníteni nem árt a sebet, akkor fertőzésveszély is minimalizálható.


Pszichológiai téma inkább. Így vezeti le a feszültséget, hogy a lelki fájdalmat egy kezelhetőbb, uralhatóbb testi fájdalommá alakítja, ami "kézzelfoghatóbb", ez lenyugtatja. Rá lehet szokni.

Szaksegítség nem árt ha rendszeressé válik.

2014. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Az utolsót a legjobban. azért várom még a kommenteket:)
2014. jún. 16. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:

A barátnőd komoly problémával küzd. Mindenféleképpen keressen fel pszichológust. Vannak alapítványok akik ingyenesen nyújtanak segítséget: ilyen

A Nap-Kör Mentálhigiénés Alapítvány

a SOTE-SE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Pszichoterápiás Ambulanciájának szakmai utódja

1082 Bp. Nap u. 25.


Több alapítvány esetén keress rá a mentálhigiénés alapítvány szóra a google-ban.

2014. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én is szoktam de nemkomolyan,nagyon jól levezeti a feszültséget,de nagyon nem jó.Valami anyaggal szorosan kösse be.Amúgy ha elmegy egy pszihológushoz nem feltétlen hogy utána jobb lessz én is voltam bár más okból de csak rontott a helyzeten.De ez csak az én véleményem.
2014. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jún. 19. 15:32
 10/10 anonim válasza:
Én vagdostam magam. Pl. a bokám fölé belevéstem a szerelmem nevét. Olyan mélyeket csináltam hogy mindig több percig vérzett, de nagyon megbántam mondd meg a barátnődnek is, hogy meg fogja bánni
2016. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!