Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ügyfélkapu-elektronikus...

Ügyfélkapu-elektronikus nyilvántartás - EÜ - jogviszony lekérdezés és valótlan adatok?

Figyelt kérdés

Egyrészt egy vagon valótlan adatot találtam amikor benéztem az ügyfélkapun a betegéletutamra. Ez gogy lehetséges? Valaki használja a TAJ-számomat?


Aztán a másik furcsaság:

A háziorvosom havi 4-5x is lekérdezi a jogviszonyomat (jogviszony-ellenőrzési adatok menüpont), és egyszerűen nem értem, mi a célja vele vagy miért teszi, mert eközben kb 3 havonta ha megyek hozzá.

Azt még értem, hogy az egyes szakrendelések leakasztanak lóvét, hogy beírnak, mintha ott lettem volna (a legjobb az, amikor elvileg egy azon napon voltam Győrben is, Bp-en is és Komáromban is kórházban.


De a háziorvosom mi a frászt csinál ennyiszer a jogviszony-ellenőrzésemmel?


Valakinek ötlete?



2014. jún. 17. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A házi orvosod él vissza a TAJ számoddal ezért nézi meg ennyiszer. Nem közvetlenül ő, de tud róla. Szerintem jelents, szerintem utánanéznek.
2014. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A valótlan adatokat jelenteni lehet, elektronikusan, a "Betegéletút" lap alján. Hogy érdemes-e, nem tudom. Nekem még műtétet is számoltak el olyan megyében, ahol addig, de azóta sem jártam, ráadásul műtétem sem volt még, és természetesen műtéti hegem sincs. A jelentésemre kaptam egy automatikus elektronikus értesítést, hogy vizsgálják, de évekig nézhettem még a bejegyzéseket, míg a kezdő időhatár miatt ki nem "kopott".


A háziorvos tudná megmondani, hogy mit nézeget. Más, nyilván, csak tippelni tud. Lehet, hogy azt nézi, hogy más orvos esetleg milyen kezelést, gyógyszert ad, ad-e? Csak ilyenre tudok gondolni.

Egyébként a "Vénytörténet beállítások"-nál letilthatod a patikák számára, a "Kezelő orvos beállítások"-nál a kezelő orvosok számára, a "Háziorvosi beállítások"-nál a háziorvos számára, hogy nézhessék az életutad.

2014. jún. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt letiltottam már korábban.


Emiatt főleg nem értem, mit csinál a háziorvosom naponta ezzel a jogviszony-ellenőrzéssel vagy mégis hogy él vissza vele, de jó lenne tudni azért.


Na igen, jó kérdés, hogy érdemes-e, de tippem van. ha visszaéltek, nyilván legyártották hozzá a megfelelő dokumentációt is, azaz sztem semmi értelme, mert nyilván kimagyarázzák. Csak így a hivatalos panaszon kívül is jó lenne tudni, mit ténykedik a hátam mögött.

2014. jún. 17. 07:56
 4/4 anonim válasza:
Ezt hogy is lehet megnézni? Engem is érdekel! Mármint a sajátom :)
2014. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!