Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz az, hogy a "személyiségi...

Igaz az, hogy a "személyiségi jogok védelmében" minden kezelőorvos csak annyit tud a beteg. : - múltjáról, kórelőzményéről - párhuzamos kezeléseiről - mások által felírt gyógyszereiről amennyi leletet, zárójelentést, történetet ÖNKÉNT előad?

Figyelt kérdés

Tehát nincs (egy kórházon kívüli) országos nyilvántartás az orvosoknak?


Pedig a ugyfelkapu.magyarorszag.hu oldalon megtekinthetem a teljes saját betegutamat.

Ehhez valóban csak én férek hozzá?

(Nyilván az OEP figyel, de csak csalás esetén riaszt.)



2014. máj. 3. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Abból indulok ki, amit személyesen tapasztaltam: nekünk azokhoz a betegdokumentációkhoz volt hozzáférésünk, amit vagy a mi kórházunkban csináltak (ergo benne volt a számítógépes rendszerben), vagy a beteg önként elhozta magával. Ennyi, nem több. Hogy azóta változott-e valami, azt nem tudom, mert én két éve külföldön húzom a gályát.
2014. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Orvos baratno tavaly hasonlot meselt (mint elso valaszolo is): korhazon belul , illetve a hozza kapcsolodo haziorvosi rendelest belertve, latta, hogy a betege elment-e a szakrendelesre stb.


Egyebkent szerintem nagy gond, hogy nem latja minden egeszsegugyi intezmeny minden beteg eletutjat es osszes elozo leletet, kezeleset, amikor beutik a tajszamot. Persze vissza lehet vele elni, de mondjuk talan nem neznenek be annyi betegseget sem, hanem hatekonyabb lenne a gyogyitas is.

2014. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A gyógyszerészek láthatják, hogy összesen miket adott ki bármely patika, hogy "ajánlhasson olcsóbbat".


De ezt a ugyfelkapu.magyarorszag.hu oldalon

meg lehet tiltani nekik.

2014. máj. 4. 00:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és hasznos válaszokat!!
2014. máj. 4. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!