Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rokkantsági ellátást kérvényez...

Rokkantsági ellátást kérvényeztem, ma kaptam meg a határozatot, megkaptam a 40%-ot, de nincs meg az 1095 nap igazolt jogviszonyom. Így azt mondták nem kapok semmit. Valaki volt már hasonló helyzetben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeken a fórumokon érdeklődj:

[link]

[link]

2014. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, hát manapság ez így megy, mióta Viktorék felborították a rendszert az álstatisztikáikkal, és sajnos így is marad, szal fellebbezni se sok értelme van.


Viszont megoldás sincs. ha tényleg komolyabban beteg vagy, úgyse tudsz dolgozni, hiába szajkózzák, azaz felőlük aztán éhen halhatsz, addig se rontod a munkanélküliségi rátát. Sajnos ez a nagy magyar realitás.

2014. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A törvény kimondja, hogy muszáj munkaviszonyt felmutatnod, kivéve ha pl. nappali tagozaton tanultál, és (ha jól tudom) 1 éven belül történt a rokkantosítás.Tehát ha nem volt esélyed sem a munkaviszony megszerzésére... Azért lássuk be, valahol érthető, hogy kérik, hogy valamit tegyél is be a rendszerbe, mielőtt x évig csak kifelé veszed a pénzt.
2014. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban nincs megoldás erre, csak az aktív korúak ellátására számíthatsz, ha megfelelsz az annak szükséges feltételeinek (ld. [link] )
2014. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!