Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami jó tanács? Esetleg...

Valami jó tanács? Esetleg hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok, de még úgy 3 hónapig. Először írok egy kis előzmény utána pedig jöhet a problémám. Öt éves koromban szög egyenes Kleopátra stílusú fül alá érő hajam volt. Most nem az életemet mondom el nem kell rögtön megijedni. Szóval szép volt. Volt frufrum is. Iszonyatosan sok és vastagszálú hajam volt. Mikor elsőbe kerültem 6 évesen meg voltam bolondulva a hosszú hajért ezért elkezdtem növeszteni. Nem olyan brutálisan, hogy alig jártam fodrászhoz vagy ha ott voltam akkor sem engedtem, hogy sokat vágasson. Olyan váll alá érő hajam volt. De még mindig sok és szög egyenes. Aztán olyan ötödik hatodig környékén (11-12 évesen) kicsit tovább kezdtem növeszteni és elkezdett hullámosodni gondolom a hormonok miatt. Körülbelül hetedik osztályra (13 éves koromra) szép hullámos volt, de nem kicsit lett kevesebb mint előtte, mert hullott. Aztán bekerültem középiskolába 15 éves korom előtt 2 hónappal és már szinte göndörnek mondható szép félhosszú (még mindig váll alá érő de már hosszabb mint előtte) hajam volt. A gólyatáborban mindenki irigyelte és állandóan dicsérgette. Tizedik osztályra (16 éves koromra) érte el azt az állapotát, hogy megint nagyon sok volt, viszont már nem olyan nagyon göndör csak hullámos, de nagyon szép és szabályos. Akkorra érte el azt az állapotot, hogy büszke voltam rá és imádtam. Használtam fújós balzsamot is hogy ne menjen ki a hullám, de ki lehessen fésülni. Mindenki dicsérgette és még jobban irigyelték mint előtte, ami nagyon jól esett, mert engem sosem vesznek észre. Még az osztályban sem. Tavaly mindez sajnos megváltozott. Hirtelen elkezdett hullani, de csomókban és kiegyenesedett. Semmi hullám nincs benne, de még nem az a szögegyenes. És persze elkezdett besötétedni is. Eddig szőke voltam most már inkább a barnára hasonlítok. Nem kicsit ijedtem meg. Feleannyi hajam van, mint tavaly volt. Visszavágattam kicsit rövidebbre (15 centi lement belőle) hátha az segít, de nem jött be. Ugyanúgy hullik és egyre kevesebb. Anya szerint vissza kellene vágatnom vállig érőre és akkor újra megerősödne. Én ebben nem vagyok annyira biztos, mert éppen anyának és a barátnőmnek nem nőtt meg miután a hosszú hajukat levágatták vállig érőre. Szedtem már gyógyszert is. Amíg szedtem jobb is lett aztán ugyanolyan maradt. Sajnos nagyon drága és nem szabad sokáig szedni ezért abbahagytam mert nincs túl sok értelme. Annyira jó lenne, ha megint olyan hajam lehetne, mint tavaly. Annyira imádtam. Van valakinek valami jó tanácsa, ötlete, tippje, hogy mit csináljak? Nagyon fontos lenne, mert lassan nem marad hajam...:( Előre is köszi

2013. aug. 11. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el nőrgyógyászhoz.
2013. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bőrgyógyászhoz*
2013. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

már volt valahol ilyen kérdés..

Szerintem sok a tesztoszteronod, kérj hormon vizsgálatot

2013. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen :-)

egyenes, aztán 15 és 19 között begöndörödött, aztán felhagyott ezzel és hullott is

nem csináltam semmit, idővel magától rendeződött a helyzet

2013. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a bőrgyógyászatra amúgy is be kell jelentkeznem mert a bőrömön elég érdekes foltok jelentek meg :)

remélem én is, hogy rendeződik, mert nem kicsit vagyok megijedve

2013. aug. 11. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Leggyakoribb ok a hormonprobléma a te korodban.
2013. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!