Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meglumbálták a geincem,...

Meglumbálták a geincem, helyre jöhetek még?

Figyelt kérdés
Meglumbálták a gerincem oktoberben. Hogy zajlik egy lumbálás? és utána 3 órát feküdtem. ugy halottam 24 kellett volna. 6hétig ágytálaztak. azután tolokocsival közlekedtem. most is alig tudok járni. a háziorvosom azt mondta lehet már teljesen nem jön helyre... a lubmálást végző doki ronthatott el valamit? mit tehetnék? és tudja valaki pontosan hogy zajlik a lumbálás utáni időszak ?
2010. jan. 6. 20:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
MOst már én is 100%ig biztos vagyok benne h valamit elhibáztak és elsumákolták.. Mert a mai napig nem tudok úgy mozogni ahogy azt kell.. Nem tudok sokáig ülni mint régen . És a lehajlás sem megy csak öreges módszerrel.... De most már nem tudok mit tenni ..:S a tornát folyamatosan csináltam a jobb reményében de nem lett jobb. Folytatni folytatom mert nem akarom hogy még rosszabb legyen... :(
2011. febr. 19. 15:20
 12/19 anonim ***** válasza:
Javult azóta a helyzet? :S
2012. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Már elég sok idő eltelt. .de a helyzet nem változott.. nem tudok lehajolni rendesen és nem tudok sokat ülni sem.. állni sem.. ha egész nap nem tudok lefeküdni még 5 percre sem esténként érzem a gerincemen hogy nyom végig.. és mikor lefekszem megmozdulni sincs kedvem.. beletapadok az ágyba.. de már elfogadtam.. és szerencsére a párom is így szeret ahogy vagyok gy könnyebb már azért :)
2013. jún. 13. 22:11
 14/19 anonim válasza:

Tegnap 11 körül csinálták nekem... Nem akartam az elején beleegyezni, de már 6. napja, hogy nem akar lemenni a lázam. Azt mondják vagy sima vírus, vagy vírusos agyhártyagyulladás. "Szerencsére" előbbi. Egy tényleg kedves doktornő csinálta, és megbíztam nagy nehezen a szakértelmében, kérdeztem milyen panaszokat szoktak mondani utána a betegek? Mondja csak fejfájás maximum 1-2 napig. A vizsgálatkór csak egy kis szúrást éreztem, meg egy bal combomba nyilaló fájdalmat, de az el is múlt, de ettől nem is féltem.. Most itt fekszek a sürgősségin, meg még 3 ember. Mivel itt nincs fertőző osztály, reggel visznek másik kórházba. De már kb feleslegesen, mert lázat most nem érzek, remélem nem is lesz már. De miért nem tegnap múlt el, akkor nem lenne mindez, rohadt kényelmetlen így feküdni. A gerincemet mozgatni meg nem merem.

Ami veled történt, ahhoz meg fogadd részvétemet, azért talán még van remény hogy helyrejöjj. Az orvos hibázott, az biztos.

2013. okt. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Itt vagyok a másik kórházbam, a mentősök szállítottal el. Elég kényelmetlen volt, fekezésnél nyomódott a fejem, de a lábam is lelógott az ágyról, azért jobb csillapításra számítottam, egy vérző fejsérült beteg állapora sokat romolhat szerintem így. 185 cm vagyok, egy 2 méteres embert így hogy látnak el biztonságosan, amikor így is, viszonylag nem sietve, néha egy-egy kátyúnál azt hittem, kiszakad a derekam... na mindegy.

Amikor este lumbáltak, a neurológus mondta, szigorúan 3 órát, de lehetőleg 24-et feküdjek. Este 11-től feküdtem reggel 8-ig, odajött az ügyeletes doktornő, hogy ha kell keljek fel WC-re. Mondom 24-ig nem nagyon szeretnék mászkálni, erre csak elmosolyodott, de abszolút nem volt szimpatikus a viselkedése meg a modora, ahogy más bedegekhez szólt is. Elmúlt már 50, a neurológus meg volt vagy 30. Aztán leváltották, bejött egy nagyon kedves asszisztens, aki szintén mondta hogy lehetőleg 24-et feküdjek, mert sokan panaszkodtak már nagyon erős fejfájásra, nem éri meg felkelni. A mentősöknek is mondta, engedjék le a fejrészt, ők is nagyon segítőkészek voltak. Akkor ahová vittek, (itt) is megvizsgáltak, a lépem meg a májam van megnagyobbodva kicsit, ez lehet vírustól, holnap mondanak biztosat. Nem veszélyes, nem kell aggódni, lázam ma már nem volt, most is fekszem, igaz enni felkeltem, meg 1-2 percet mászkáltam, kicsit szédelgek még de ez lehet a fáradtság miatt is erősebb.

2013. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Holnap lesz két hete hogy lumbáltak. 4 nap után hazaküldtek, a hazaúton rosszul lettem, hánytam is, a fejem is majd szétszakadt. Azóta nem tudok ülni se nagyon 5-10 percnél tovább, csak fekszek egész nap. Egy-egy este jobban voltam, mintha teljesen elmúlt volna minden, de reggel felkelés után megint hasogat a fejem és szédülök tőle. Bár ma mintha kicsit javult már volna valamit, többet tudok ülni, de muszáj lefeküdnöm egy idő után. Egy ismerősöm is mondta, neki is csinálták, utána pár hét alatt, lassan múlt el. A sok fekvéstől a hátam fáj már, alig mozgok.
2013. okt. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Engem 1 éve 14 évesen lumbáltak meg egy más után 3x mert nem sikerül.. 2 napig végig csak feküdhettem,és azóta is hosszabb távon nem tudok ülni .Elég sokszor el is kezd fájni a hátam.. Azt mondták,hogy ez normális. Neked emg biztos,hogy valamit elrontottak,mondjuk nekünk mondták,hogy a lumbálás bénulással járhat..
2014. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Engem 3 napja lumbáltak. nem nagyon tetszett az ötlet, mert ápolói végzettségemből kifolyólag tudtam mire vállalkozok. De sajnos nem tudták mi a bajom és ezért muszáj volt. A lényeg, hogy engem műtöttek pár hónapja nyaki gerinc sérvre és most a lumbálás óta ugyan olyan nagy fájdalmaim vannak, mint a műtét előtt... körítve azzal, hogy a fejem is iszonyatosan fáj... csak akkor javul, ha csak fekszem vízszintben... remélem mihamarabb elmúlik, mert semmi nem hat rá és ha igy folytatja a fájdalom, akkor a rehabilitációt se tudom elvégezni...
2014. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szia. megkérdezhetem hogy mi változott azóta? tettél panaszt az orvos ellen? és még egy kérdés, hogy ez a mozgás korlátozódásod ez menny i időre, vagy órára jelntkezett nálad? Bocsi a sok kérdésért, de úgy gondolom hogy ezek az írások szükségesek. Például az egy nagyon nagy hiba, és szerinten nálad is ezt ronthatták el még, hogy nem közölték veled, és még sok más emberrel sem hogy MIÉRT KELL FEKÜDNI 24 ÓRÁT??? Mert sokan csak azt hiszik hogy csak a fejfájás miatt kell pihenni. Én meg úgy gondolom hogy azért kell feküdni, mert ha mozogsz miközben még nincs visszatermelődve a megfelelő mennyiségű folyadék, akkor az okozhat talán maradandó károsodást. Várom válaszod tisztelettel, és még lehet írok még én is mert vannak eszembe még dolgok. Üdv
2019. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!