Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebből a problémából hogyan...

Ebből a problémából hogyan jöhetek ki?

Figyelt kérdés

Lehet gyökérségnek hangzik, de félek az emberi kapcsolatoktól. Suliban nem szólalok meg, mert folyamatosan be vagyok feszülve, parázok a tanároktól, hogy nehogy felszólítsanak. Ha mondani kéne valamit akkor nem jut eszembe semmi értelmes, emiatt butának tűnhetek. A hangom is remeg, ha valakivel váltok pár szót gyakran nem értik mert olyan halkan beszélek. Nyomást érzek a fejemben, úgy érzem vörösödik az arcom, dobog a szivem

Ülök a padban és úgy érzem hogy engem figyelnek, kibeszélnek, folyamatosan stresszben vagyok. Például mindig oldalra nézek mert a a szemem sarkából azt látom hogy figyelnek

Olyan rossz hogy nem tudok normálisan kommunikálni, emiatt elkönyvelhetnek minden félének autista vagy mit tudom én.

A hangulatom is nagyon rossz, egész nap fáraft vagyok, a vérképem rendben van.

Ha tükörbe nézek ilyen beesett tekintetem van.

Nagyon összehúzom magam, zsebretett kéz lehajtott fej, lábak behúzva.

Magamat folyton negatív jelzőkkel ostorozom, hogy lehetek ilyen selejt stb.

Oka lehet az hogy sokat piszkáltak régebben, vagy az otthoni dolgok nemtudom


2016. nov. 11. 16:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Sokszor csak úgy ellógok haza mert nagyon zavar már ez a stressz. Dolgoztam is már, de ott is hasonló volt, elrontottam egyszerű dolgokat, próbáltam megfelelni másoknak, ilyen kis behódoló személyiségem van.
2016. nov. 11. 16:38
 2/10 A kérdező kommentje:
Magamon kívül még nem láttam ilyen embert a környezetemben
2016. nov. 11. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, túlságosan sokat figyelsz saját magadra és keveset törődsz a külvilággal, azaz keveset dolgozol, kevés hasznos dolgot csinálsz, keveset tanulsz, keveset olvasol.
2016. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nos, próbálok össze szedett választ adni, hogy segítsek neked. Hasonlót én is átéltem 15-16 éves koromban. Szorongsz és egy kicsit lámpa lázas vagy. Sokféleképpen lehet ezen segíteni. Az, hogy valamit nem tudsz a munkahelyen, iskolában nem tragédia, mert senki sem úgy született, hogy benne volt a tudás.. hibázni emberi dolog, ebből tanulsz. Nem kudarcként kell megélni. Nem nézhetnek autistának, mert ha az osztálytársaid szintén nem "fogyatékosok" akkor te sem ott ülnél közöttük, ha az lennél , vagy bárki ezt gondolná rólad :) Inkább vissza húzódónak tűnhetsz, aki csendes és nem nyílik meg másoknak. Próbáld magad jobban megismerni, fejleszteni. Csináld gyakrabban, ami örömet okoz. Otthon lazulj el, hallgass zenét, sportolj (futás, edzőterem, bármi szóba jöhet..) és legyenek céljaid! Akár a tanulásban vagy a sportban, de akarj sikeres lenni. Ne másokért, hanem magadért. Képzeld el magadban, hogy milyen ember szeretnél lenni és tegyél érte dolgokat, hogy megvalósuljanak. Beszélgess többet az osztálytársaiddal is, lányokkal fiúkkal. Ha nehezedre esik mondd el a szüleidnek a problémáidat, meg fognak érteni remélem. A tanároktól ne parázz, nem foglalkoznak veled annyit, mint képzeled, de ezt se rossz tanácsként mondom, hanem hogy figyelj oda az órán és ne hitesd el magaddal, hogy lúzer vagy. Szedd össze a gondolataid és állj a sarkadra.
2016. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fogadd el, hogy egy introvertált személyiség vagy aki nem érzi magát jól nagyobb társaságban, és nem szereti megosztani mással a gondolatait.
2016. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű, hogy introvertált személyiség vagy. De nem ez a fő ok, hanem gondolom ingerszegény környezetben nőttél fel, megkockáztatom, hogy a szüleid nem foglalkoztak veled. Gondolom a sport is teljesen kimaradt az életedből, mint ahogy sok élmény és tapasztalat. Ezen te fogsz tudni segíteni. Úgy hogy akarsz rajta változtatni. kezd el egy pozitív gondolatokat ébresztő könyvel. Pl.: A Florence Littauer személyiségünk rejtett tartalékai c. könyvel. Dale Carnegie ne aggódj tanulj meg élni c. könyv

Iratkozz be népi táncra, társas táncra, vagy kezdj el futni, vagy csak a lakásban tornázni, táncolni nem is kell egyből emberek közé menned. Szép lassan építsd fel magad Most így hirtelen ennyi

2016. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem nőttem fel ingerszegény környezetben. Anyám talán túl sokat is foglalkozott velem.

Szerintem itt az a gond hogy sok rossz közösségi élményem van, nem fogadtak el, szekáltak, röhögtek rajtam, és félek attól hogy megalázó helyzetbe kerülök.

Nem is lennék én annyira introvertált régebben sokat jártam szórakozni, sportoltam is kisebb dolgokat: edzés, úszás, futás.

2016. nov. 11. 17:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Kiskoromban volt baráti társaságom nem voltam elzárkózva.
2016. nov. 11. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, akkor tévedtem!
2016. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszélgetned kellene egy pszichológussal, mert amiket felsoroltál a paranoia tünetei.
2016. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!