Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kevés vizet fogyastok, egyszer...

Kevés vizet fogyastok, egyszerüen nem vagyok szomjas, sokat fáj a fejem is, étvágyam sincs, a napi mozgás megvan mivel van munkám, mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

2014. júl. 15. 17:49
 1/6 A kérdező kommentje:
nemirtam még azt oda hogy ropog minden porcikám,
2014. júl. 15. 17:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, már az orvos is szólt, hogy baj lesz ha nem iszom. Tarts magad mellett mindig egy 2 literes vizet és 20 percenként-fél óránként igyál egy keveset.
2014. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ezt tudom javasolni, ha tudod, hogy kevés folyadékot fogyasztasz, akkor fokozottan figyelj erre oda, ha annyira nem szereted a víz ízét, esetleg csinálhatsz limonádét, vagy szörpöt, vagy olyan innivalót, ami ízlik, de víz az alapja (szóval pl. ne igyál napi 2 liter kólát :D). Egy idő után hozzá fogsz szokni, meg a szervezeted is és ezek a tünetek is el fognak múlni, mert ezek valószínűleg pont a folyadékhiány következményei.

Plusz egy tipp: egy barátnőm mutatta egyszer, hogy van okostelefonra olyan alkalmazás, ami bizonyos időközönként jelez, csipog, vagy bármi, hogy innod kell.. nem tudom pontosan hogyan működik, de esetleg ennek nézz utána, mert ez is hasznos lehet! ;)

Remélem rövid időn belül változni fog a helyzet! :)


21/L

2014. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg gyakrabban inni azért, óránként egy pohár vizet legalább. Vagy ha eszedben sem jut, akkor rágcsálj néha mogyorót vagy kekszet, hogy a sóstól megszomjazz.
2014. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a jo tanácsokat!!Mosts ki probálom a hagymát,mivel sok c vitamint tartalmaz és utánna szomjas is leszek hátha bevállik!
2014. júl. 15. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia !

Javaslom, hogy iktass be az étrendedbe minden nap levest is, sok zöldséggel, répa, brokkoli, zöldbab, zöldborsó, most sok friss zöldség van a piacon.

Lehet, hogy az étvágyad is megjön tőle, talán könnyebben "lemegy", mint a tömény ételek. Ebben a melegben különösen fontos a sok folyadékbevitel, de ezt sok gyümölccsel, pl. őszbarack is növelheted.

A tejtermékekről sem kell megfeledkezned, ha szereted, joghurt, kefir reggelire, vacsorára is megteszi, nem is beszélve a tejről, ha inkább ezt kedveled, mind-mind sok folyadékot tartalmaz, amely hasznos a szervezetednek és még egészséges is.

2014. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!