Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem szeretem a sportot, mert...

Nem szeretem a sportot, mert elfáradok és fulladok, egyszerűen nem élvezem, nem bírom. Lehet olyan, hogy mégis megszeretem?

Figyelt kérdés
Érdekel a sport és szeretnék könnyedebb lenni. Nem súlyra értem, hanem érzésre. Mindig fáradt vagyok, nehézkes. Energiát szeretnék. Talán a sport segíthet.?

2014. jan. 26. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem talán,hanem biztos.
2014. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne. Nem tudom hogyan és mit kezdjek el csinálni. Tornáztam dvd-re, de inkább elfáradtam, mint feldobódtam. Csináltam kb. 3 hétig, de inkább kötelesség volt, mint élvezet, ezért abbahagytam mindig.
2014. jan. 26. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:

csinálj mást.

menj el első nap gyors sétálni, másnap csináld ugyanezt kisebb kocogásokkal. aztán ha úgy érzed, akkor kocogj. aztán emeld meg kocogást kis futással, szünetekkel, majd ha úgy érzed, akkor folyamatos futás.

szintenként kell csinálni. ha van akaraterőd, akkor megszeretheted.

ha nem élvezed, akkor nem adod meg a testednek, ami jár. nekem akkor nem szokott jól esni, mikor pl keveset alszok, nem tartok pihenőnapot vagy elszívok néhány cigit. de ha rendesen alszom, bemelegítek előtte, rászánom az időt, egészségesen étkezem, akkor mindig jól esik.

bár ha nem esik jól, akkor is csinálom, ebből is erőt merítek. akkor is megcsinálom, legyőzöm magam.


bár én úgy vagyo kezzel, nem szabad magad ellen fogadnod, mert sose nyersz. ezen nem szabad gondolkodni se. egyszerűen megérik bennem a gondolat, hogy ma elmegyek futni és ennyi, elmegyek futni. ha tovább filózok rajta, akkor csak elmegy tőle a kedvem és biztos nem megyek el.

2014. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:

"Nem szeretem a sportot"


Melyiket? Egyiket sem? Ezt nem hiszem.

Bicajozni, sétálni, úszni sem szeretsz? Küzdősport vagy sakk? Pingpong, tollaslabda? Sportlövészet, íjászat? Sok sport van ám!

Mindenkinek megvan az a mozgásforma, ami bejön neki. Csak meg kell találnia.

2014. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
Ja és: nincs valami vitaminhiányod? Ha ennyire lehangoltnak és gyengének érzed magad, akkor esélyes. Vizsgáltasd ki magad, mert lehet, hogy egy vitamintabletta napi szedésétől sokkal jobban éreznéd magad. Annyit meg csak megér az ember jó közérzete :)
2014. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Nekem első érzésre a könnyedebb mozgásformák jutottak eszembe. Ezt az érzést adta nekem pár évvel ezelőtt a yóga, pilates, gerinctorna.

De ott se volt nagyon mindegy, hogy milyen az oktató. Nekem volt olyan szerencsém, hogy olyan közösségbe kerültem be, ahol nem kellett senkinek se megfeleljek, még magamnak se. Úgy mozogtam, ahogy és ameddig jól esett. Persze voltak instrukciók mit hogyan csináljunk, de ha egy gyakorlat sok volt nekem, akkor kaptam alternatívát a könnyebbre, és az se volt kellemetlen érzés, ha épp pihenhetnékem volt. Megadták nekem azt a barátságos, támogató közeget.

Azóta én is oktató lettem és úgy érzem nagy szükség van erre az odafigyelésre az oktató részéről, hogy ne olyan akarj lenni mint ő. Hanem csak magadra figyelj és élvezd a mozgásod. És ebben maximálisan én is segítek mindenkit.

Természetesen ezek az óratípusok is kellemesen elfárasztanak, de én pl. a végén egy 5-10 perces relaxációval zárom az órát, ahol teljesen el lehet lazulni a munka után.


Remélem segítettem neked, hogy ne add fel és próbálkozz tovább, mert ha megérzi az ember a mozgás örömét, nincs annál jobb érzés!


Niki

2014. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csapatsport nem jöhet szóba? Futball, kosárlabda, kézilabda, röplabda, stb... Ott a fizikai teljesítési kényszerről elvonja a figyelmed a játék, a közösség, észre sem veszed hogy lefutottál 1 óra alatt 3-4 km-t, holott ha egyszerre kéne lezavarni 15-20 perc alatt, az kínszenvedés lenne egy ilyen embernek.
2014. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"bár ha nem esik jól, akkor is csinálom, ebből is erőt merítek. akkor is megcsinálom, legyőzöm magam. "


Na de ha nem sikerül legyőznöd önmagad, akkor végeredményben te nyertél, nem?

2015. ápr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!