Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire ciki egy bármilyen...

Mennyire ciki egy bármilyen "sport" órán, hogy egyszerűen gyér vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok és egyre inkább érzem, hogy mozognom kéne valamit. Nézegettem különböző órákat, slide, zumba, fit ball, kangoo, stb., de ahogy elnézem ezeket, hát én 60 perc alatt szerintem meg is halok egy ilyenen.

10 éve nem sportoltam, az egyetlen dolog, ami visszatart, hogy végigjárjam ezeket az órákat (hogy rájöjjek melyik a leginkább nekem való) az az, hogy eszméletlenül kijöttem a formából és szerintem az első 10 perc után kifeküdnék!

Egy már jól beleszokott csapatban ez azért elég ciki nem? Vagy nem kell ilyenek miatt aggódni?



2012. nov. 8. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell. Az ilyen sport órákra pont az jár, akinek szüksége van edzésre és formába akar jönni, kigyúrt fitnesz robotok nem szoktak. Menj csak bátran.
2012. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokszor még azok is kifekszenek, akik naponta többféle órára járnak és már évek óta járnak az órára.


Én egy évig csak kondiztam, mert nem mertem bemenni egy fitness órára sem, mert ugyan ettől rettegtem, hogy ciki, ha nem bírom.


Szeptember óta járok alakforma órára, s bár sokszor nem bírom, vannak gyengeségeim, de ha le is állok pihenni, azért csinálom. Így az állóképességem és a kitartásom is növekszik.


Ehhez kell egy jó tanár is.

Ahová járok, oda mondjuk típikusan hétköznapi emberek járnak, nem cicababák.


Kitartás! Próba szerencse. Senki sem úgy kezdte, hogy bírta végégig.

S ami érdekes, hogy sosem jövök ki úgy az óráról, hogy na, többet nem jövök.

2012. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem kezdd az egyszerű órákkal: a fitball nem olyan fárasztó óra, mint pl a kangoo. Én több mint 5 éve hetente 3-4x járok edzeni, de a kangoot én sem bírom pihenő nélkül végigcsinálni.

Ha betegség után vagyok, akkor pilates, jóga, utána jöhetnek az alakformáló/zsírégető órák + zumba, és ha az is jól megy, akkor kickbox, spinning, kangoo, dance step. Nekem ez a sorrend :)

De mint előttem írták már, az órák nagy többségére nem fitladyk járnak, úgyhogy jól fogod érezni magad!

(U.I.: Nálunk az a "módi", hogy a kezdők az ajtó mellé állnak, míg a nagyon profik az edző mögé/mellé, hogyha a tanár körbejár, akkor is tudd őket nézni)

2012. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!