Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fekvő beteg esetén (pl....

Fekvő beteg esetén (pl. sűrgősségi ellátáskor) vérnyomásméréskor a készülék helyes értéket fog kimutatni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert mindenhol úgy olvastam,hogy vérnyomásméréskor üljünk le,a vérnyomásmérő mandzsetta pedig legyen egy síkba a szívvel.Ezt értem én,de pl. mentőben a hordágyon,vagy elsősegélynyújtáskor ha a beteg fekszik,és nem képes felülni,hamis eredményt fogunk kapni?

2014. júl. 16. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz attól hamis eredmény.
2014. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a beteg fekszik, a mandzsetta kb. egy magasságban lesz a szívvel, így minden OK. Azért lényeges mindez, mert ha túl magasan vagy alacsonyan mérünk, akkor a hidrosztatikus nyomás hozzáadódik (ha lóg a kar), vagy kivonódik (ha túl magasan van) a reális értékből. Ebben az esetben ilyen probléma nincs. Más kérdés, hogy van olyan alacsony vérnyomásérték (jellemzően 60 alatti systolés nyomás), ami mandzsettás módszerrel nem mérhető (csak direkt módon, artéria kanülálásával), de ez utóbbira is van lehetőség megfelelően felszerelt csapattal.
2014. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!