Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömágy gyulladás (sos!? )

Körömágy gyulladás (sos!? )

Figyelt kérdés
Már 3× kivágták a lábujjkörmömet benövés miatt. Legutóbb a cipő nyomta a körömágyamat és csak ott gyulladt be ki is tisztították stb. Most viszont se cipőt nem hordok , se nem vágtam be sehol, és mégis begyullad a köröm melletti rész.. :( Paradicsomot, hagymát próbáltam már éjszakára főleg, de nem segít semmit. Mitől lehet ez, hogy állandóan begyullad ? Nem akarom még egyszer kivágatni mert nagyon rossz injekció :(

2014. júl. 23. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajlamos vagy rá onnantól, hogy egyszer volt.

Nekem tíz éves korom óta gyullad be folyamatosan a kezemen, csak a mutatóujjam, mármint a körömágyam. Ápolom rendesen, rendszeresen mosok kezet, nem tépem a bőrt rajta, nincs rajta sérülésem, csipesszel vágom a körmöm, de úgy, hogy a fehér részből még van 2-3 mm.

Sajnos mióta először begyulladt, azóta rendszeresen begyullad.


Javaslat:

Ne csak éjszakára tegyél rá hagymát, paradicsomot. Egyébként ez így natúrban nem használ.

Dunsztkötést kell rátenni, amit egy nap kétszer (reggel és este) kell cserélni. Ez abból áll, hogy ecetes ruhazsepit, papírzsepit, vagy bármilyen kisebb szövetet/anyagot ráteszel az ujjadra, körbecsavarod rajta. Erre valami vízzáró réteg jön, én általában vagy folpackot teszek rá, vagy ha nincs, akkor ilyen fagyasztózacskót vágok méretre. Ezt ráteszed az anyagra, és az alját a bőrödhöz ragasztod. Nem a gézes sebtapasszal, hanem a ragasztócsíkkal!

Figyelj rá, hogy a kötésed sehol ne kapjon levegőt, különben kiszárad, és nem "dunsztolódik", így nem is ér semmit.

1-2-3 nap alatt ki fogja hozni az ujjad végére a gennyet, amit könnyedén, fájdalommentesen kiszúrsz, és felitatod, de mindent fertőtleníts előtte, főleg a tűt!

Ezután még megy rá vissza a dunszt addig, amíg nem érzed, hogy kezd csillapodni a fájdalom. Valószínűleg fel fog még telni, 1-2-szer, de mindig kevesebb lesz már ott, amit ki kell tisztítanod.


A körmödet pedig próbáld úgy vágni, hogy ne teljesen vágd le a széléig, hanem a szélétől pár mm-re állj meg, és kézzel próbáld meg a bőr, benövés irányába meghúzni, és így onnan is le fog jönni, nem fog benőni. Egy kicsit szakadni fog a körmöd, és utána mindenképpen ki kell igazítanod ollóval/csípővel, de így megszabadítod a körömágyad attól a darabka körömtől.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni.

Azért majd írd meg, mi lett a vége.

2014. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon aranyos vagy, mindenképp kipróbálom ezt a módszert !:)
2014. júl. 23. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy használni fog :)
2014. júl. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!