Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek milyen jellegű...

Szerintetek milyen jellegű betegségre utalhatnak a következő tünetek, amelyek főleg bal oldalon érzékelhetőek?

Figyelt kérdés
Bal oldali szorító érzés a fejben, ami néha átsugárzik a nyaki izmokra vagy a tarkóra (nem fájás hanem szorító érzés - ez fontos), háton való fekvéskor az állkapocs összeszorításával, levegő távozik a bal fülből, álló vagy ülő helyzetben az állkapocs mozgatása hatására kattogó hangok a bal fülben (mintha be lenne dugulva), rövid ideig tartó bal fülcsengés, hirtelen bal oldalra való fordulásnál enyhe szédülés, néha nyelési zavarok, szorító érzés bal oldalt a mellkasban (főleg mély lélegzetvétel közben), a mellkasból kiinduló köhögési inger, JOBB OLDALT nyilalló fejfájás ami teljesen ellenkezője annak ami bal oldalt érezhető (ritkán fordul elő és más jobb oldalon érezhető tünet nincs)! Véleményetek szerint lehet a dolog hátterében pszichoszomatikus megbetegedés vagy pedig sokkal komolyabb problémákra kell számítani? A kivizsgálásokra csak hónapok múlva kerül sor, ami igencsak hosszú időnek bizonyul. Értelmes válaszokat várok olyan személyektől akiknek ez a szakterületük vagy pedig más átéltek hasonlót! Előre is köszönöm!

2014. aug. 15. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezekkel a tünetekkel nem hónapok múlva vizsgálnak ki, hanem azonnal.
2014. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Beutalóm van, de időpontot csak novemberre kaptam. Egyébként tavaly októberben kezdődtek a tünetek jobb oldali fejfájással, amihez a későbbiekben a bal oldali szorító érzés is társult. A fülproblémákat és a mellkasi szimptómákat csak idén kezdtem érezni. Saját tapasztalataim alapján mozgás hatására megszűnnek, nincs hányingerem, és az étvágyammal sincsenek gondok.
2014. aug. 15. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Első, sajnos tényleg ilyen várakozási idők vannak.
2014. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsó vagyok, ha valaki tudja, hogy mennyit kell várakozni, az én vagyok. Van sürgősségi ellátás, ha ezek a tünetek valósak lennének (bár egy része már ránézésre sem lehetséges, pl levegő jön a fülből, hülyeség) akkor ezt azonnal kivizsgálnák, mert nagyon komoly betegség is lehet a háttérben. De most a már elsőre is furcsának tűnő leírás után, úgy gondolom, hogy nem véletlen kaptál ilyen késői időpontot, valószínűleg pszichés az egész és lehet, hogy (ha zavarnak a tünetek) akkor máris érdemesebb a pszichiáterhez fordulnod. Nem szivatásból írom, én is pánikbeteg vagyok, én is szoktam magamnak beképzelni dolgokat, nem te lennél az első ilyen eset.
2014. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tünetek valósak, nem képzelek be semmit magamnak. Fokozatosan alakultak ki, és inkább zavaró jellegűek mintsem fájdalmasak. Olvasgattam az interneten ezzel kapcsolatban és a szorongásos pánikbetegségnek hasonló velejárói vannak, amit el is tudnék képzelni. Az aggodalmam csak azért megindokolt mert focizás közben többszöri fejelés után éreztem először, jobb oldalt a nyilalló érzést. Majd utána jelentkezett a bal oldali szorító érzés és így tovább! Remélem csak véletlen egybeesésről van szó. Mint fentebb írtam: Van étvágyam, egyáltalán nincs hányingerem és külsőleg sem látszik rajtam semmi. Kardiológusnál voltam, ott megállapítottak kisebb aritmiát, de semmi komoly bajom nincs. Pszichiáter véleményét is kikértem. Szerinte pszichés eredetű, de én biztosra akarok menni ezért vetem alá magam további vizsgálatoknak.
2014. aug. 16. 03:13
 6/9 A kérdező kommentje:
*indokolt
2014. aug. 16. 03:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már voltál orvosnál, akkor nem értem a kérdést. Nekem pl van egy súlyos, daganatos betegségem, sok tünet a tieid közül megvan nekem is, ilyen esetekben az agyidegek érintettek és emiatt vannak a tünetek. A mellkasod teljesen más téma. Szar az egészségügy, ez tény, de ha valamivel már megnézték a fejedet és azt mondták, hogy oké, akkor ott olyan nagyon nagy baj nem lehet. A kivizsgálás sosem árt,ichés az egész, akkor inkább rajtad áll a doog, megtanulni relaxálni, stresszmentes életet folytatni, egészséges táplálkozásra áttérni, vagy változtatni a jelenlegi helyzeteden, mert lehet, hogy az frusztál ennyire.
2014. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk agyideg tünetekkel (pl. nyelés zavara) kardiológushoz menni, kicsitb érthetetlen, de a te dolgod.
2014. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha figyelmesen elolvastad volna amit fentebb kifejtettem akkor talán nem írnál butaságokat! Említést tettem arról, hogy éreztem mellkasi fájdalmat is, és magas vérnyomásom is van, ezért kaptam beutalót a kardiológiára! Azt, hogy hova írjanak ki, nem én szabom meg, legalábbis inálunk. Külföldön ha hasonló tüneteid vannak, legkésőbb egy hét alatt kivizsgálnak tüzetesen!
2014. aug. 16. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!