Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozást indítottam...

Egyéni vállalkozást indítottam. KATA-s vagyok. Az adót rendben fizetem év eleje óta. Nemrég kórházban voltam, s azt a felvilágosítást kaptam, hogy a TAJ kártyám nem érvényes. Hogy lehet érvényesítetni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 04:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem azt mondták, hogy a jogviszonyod nem rendezett? (pirosat mutatott a rendszer)

A TAJ szám nagyon kevés esetben veszti érvényességét (halál, végleges külföldre költözés)

2013. aug. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem túl naprakész az OEP rendszere, pár hónap csúszás simán előfordul, de azért ez az év eleje óta eltelt idő sok. A helyedben bemennék valamelyik ügyfélszolgálatra akár hozzájuk, akár a NAV-hoz, és rákérdeznék, mi az ábra.
2013. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A probléma nem a TAJ kártyával volt, hanem hogy a társadalom biztositasi befizetesem állítólag nem volt rendezve. Pedig rendezve volt. Viszont felhívtam az OEP-et és felvilágosítottak, hogy a NAV nyomtatványkitöltőjével a 13T1041-es nyomtatványt ügyfélkapun keresztül fel kell töltenem.
2013. aug. 15. 01:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a befizetésed nem volt rendezve, hanem nem voltál bejelentkezve tb alá.

Hiába küldted a pénzt, a bejelentkezés hiánya miatt tűnt rendezetlennek a jogviszonyod.

2013. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!