Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan szokhat le egy depressz...

Hogyan szokhat le egy depressziós nő a depresszánsról?

Figyelt kérdés

Anyukám már hosszú évek óta depressziós. Látszólag semmi semmi baja nincs, ha beveszi a bogyóját. De véletlen elfogyna, vagy nem veszi be, rájön a sírás, rosszullét, és miegymás ami a depresszió tünete.


Lehet a depresszitót gyógyítani, és nem csak elnyomni buta gyógyszerekkel?



2014. okt. 8. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy, ha el sem kezdi. Most már késő. Vagy egy nagyon hozzáértő szakember segítségével esetleg lehet.
2014. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csúnya lenne, ha depresszánst szedne. Az ANTIdepresszáns. Amúgy pszichoterápiával gyógyítható, és fokozatosan abba tudja hagyni a gyógyszereket is (egyre kevesebbet szed). De ezt csak orvos felügyelete mellett, és ha ő is akarja.

De szerintem nem antidepresszánst szed, hanem Xanaxot vagy hasonlót. Az antidepinél nem lehet olyat csinálni, hogy elfogy és nem veszi be, aztán lesz megint és minden szuper, mert 2-3 hét folyamatos szedésnél fejti csak ki a hatását.

2014. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valami antidepresszáns lesz, igazad van. Több bogyót is szed, de néhányat már megtud felezni, negyedelni, és csak pszichésen veszi be. Sok év óta szedi, szóval a hatását már kellőképpen kifejtette. Valami reggeli gyógyszertől nem tud megszabadulni, akkor pokollá válik a napja, ha nem veszi be (és nekem is). Sajnos nem tudom melyik az, sok gyógyszer van itt.. A pszichoterápia mit takar?
2014. okt. 9. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A pszichoterápiát arra képzett pszichológus/pszichiáter tarthatja. Általában heti 1óra szokott lenni (de ez egyénenként változó lehet) és egy terápia, azaz "ülés" abból áll, hogy a két ember egy nyugodt, csendes szobában leül egymással szembe, és beszélgetnek. A terapeuta kérdez, a páciens beszél. Az egész értelme az, hogy egy teljesen kívülálló és hozzáértő személy egyrészt minden ítélkezés nélkül meghallgat, másrészt néha tanácsot is ad, bár inkább csak rávezető kérdéseket tesz fel. A pszichoterápia hatására jobban megérthetjük önmagunkat, de ez egy nehéz folyamat és a terapeuta kizárólag úgy tud segíteni, ha a páciens is akarja.

Pszichoterápiára lehet magánba menni, ebben az esetben egyértelműen fizetni kell. Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem egy minimum 5000Ft/alkalom ár mindenkinél van. A neten ezernyi pszichológus hirdeti magát, a honlapukon meg lehet nézni. A másik verzió, ha TB-vel akarod intézni. Erre általában a kórházak tudnak lehetőséget adni, de ott is leginkább csak akkor, ha előtte egy ottani pszichiáter azt mondja, hogy a pszichoterápia szükséges.

Legalábbis azt hiszem így van... Én TB alapon járok a kerületi gondozónál félállásban dolgozó pszichológushoz.

2014. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!