Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek laparoszkópos...

Ha valakinek laparoszkópos vese műtétet végeznek, mennyi hálapénzt illik adni? Mikor kell oda adni, műtét előtt vagy utána?

Figyelt kérdés
Ezzel a műtéttel kapcsolatban bármilyen információnak örülnék.köszönöm

2014. okt. 17. 20:34
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ez egy bevett szokás, ilyen világban élünk. Btw én a sarki fűszeresnek és a radiátorszerelőnek is adok, amikor olyan élethelyzetben vagyok, hogy megengedhetem magamnak, és rendes volt az illető, úgy csinálta a munkáját, hogy HÁLÁS vagyok neki. Nem mindenki érdemli meg, de ha az ember úgy érzi, hogy akar hálapénzt adni, akkor igenis adjon, és érthető, ha az ember be akarja lőni, hogy mi az az összeg, amit mások is korrektnek tartanak, amiért az orvos is hálás!

(Más dolog, hogy egyesek elvárják, bunkók, ha nem kapnak, de nem efelől érdeklődött a kérdező!)

Műtét után szokták odaadni, bár én adtam már előre is, amikor tényleg annyira rendes volt a doki, hogy elsőként hívott be mindenhová, odaszólt a nővéreknek, hogy ne várassanak kint a betegfelvételnél, stb...

Az összeg sokszor attól is függ, hogy milyen "rangú" az orvos, nyilván osztályvezetőnek vagy professzornak többet szoktak adni. Attól is függ, hogy random orvoshoz osztanak be, vagy te válaszod/keresed azt, akihez mész.

Én azt gondolom/tapasztaltam, hogy egy ilyesmi műtétért 10-30 között szoktak adni, a fentiek figyelembevételével.

Ha nem volt annyira rendes, vagy nem igazán tudsz ennyit rááldozni, de meg akarod köszönni, akkor bor/csoki/kávé.

2015. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!